Суспільство

У Кропивницькому перевірили підприємства по утилізації відходів на вулиці Аджамській

. 5084

За зверненням мешканців міста та в присутності представників громадськості Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області 29 травня провела позапланові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Український центр поводження з відходами», ТОВ НВФ «Екоцентр», НВП «Екосвіт», вул. Аджамська,29, м. Кропивницький,


123За інформацією прес-служби Держекоінспекції в області, в ході перевірки встановлено,що дані підприємства є спеціалізованим підприємствами поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання, оброблення, утилізація) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України та здійснюють діяльність по збиранню, зберіганню, обробленню, знешкодженню, утилізації небезпечних відходів на підставі наявних ліцензій, виданих Міністерством екології та природних ресурсів України.

При візуальному обстежені територій підприємств фактів порушення розміщення відходів не встановлено, усі відходи заскладовано на твердому покриті та у складських приміщеннях, факти розливу відходів відсутні.

ТОВ «Український центр поводження з відходами» здійснює утилізацію використаної пластикової тари, яка була у вжитку. У процесі утилізації виходить товарний продукт - пластикові пластівці (чіпси). Після дроблення пластикової тари пластівці надходять до вани флотації де проводиться їх мийка лужним миючим розчином, після чого пластівці надходять до сепаратора де проводиться їх очищення за допомогою промивної води. З сепаратора очищенні чіпси надходять до центрофуги де відбувається відділення залишків рідини від чіпсів. Виробничий процес утилізації пластикової тари носить сезоний характер і здійснюється у весняно-літній період.

Відпрацьований розчин скидається в накопичувальний резервуар-відстійник (септик) для забруднених стоків. Стічні води після відстою і розведення чистою водою до встановлених ОКВП «Дніпро-Кіровоград» спеціальним транспортом вивозиться на центральну зливну станцію міських очисних споруд.

ТОВ «Український центр поводження з відходами» отримано Висновок державної екологічної експертизи по матеріалам з оцінки впливів на навколишнє середовище «Створення виробничої інфраструктури (технологічної лінії) з утилізації пластикової тари, яка була у вжитку по вул. Аджамській, 29 у м. Кіровограді, виданий Міністерством екології та природних ресурсів.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснюються підприємствами на підставі дозволів від 01.07.2016 за № 3510136300-739 та № 3510136300-738, які видано Департаментом екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА та погоджені органами Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та органами місцевого самоврядування.

Відповідно до переліку операції які здійснює ТОВ НВФ «Екоцентр», у сфері поводження з небезпечними відходами, зокрема є операція із збирання та зберігання відходів і брухту електричних та електронних вузлів, що містять компоненти, такі, як акумуляторні батареї або інші батареї, включені до Жовтого переліку відходів, ртутні вмикачі, скло від електронно-променевих трубок або інше активоване скло. Дані відходи складуються у ангарі та по мірі накопичення передаються спеціалізованим підприємствам які мають відповідну ліцензію для подальшої утилізації.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама