Суспільство

У Кропивницькому встановлять таблички на перейменованій вулиці імені загиблого АТОвця (ФОТО)

. 2909

Сьогодні на вулиці Івана Маркова (колишня 3 вересня) відбувся день пам'яті АТОвця, який сьогодні відзначав би своє 25-річчя. На захід завітали мешканці вулиці, де на 34 будинках згодом встановлять таблички з назвою вулиці "Івана Маркова" та фотопортретом хлопчини.

IMG 5037

Відзначимо, що солдат Іван Марков загинув влітку 2014 року. Того ж року Указом Президента від 14 серпня Маркова посмертно нагороджено орденом " За мужність" III ступеня.

Сьогодні, 31 травня, в день народження хлопця на захід завітали мешканці перейменованої вулиці, батьки, брати, сестра, побратим загиблого АТОвця, учні місцевої школи, секретар міськради Андрій Табалов та депутат округу Вадим Дрига.

IMG 5016

В такий спосіб не лише пом'янули загиблого, а й розповіли мешканцям про Івана Маркова, в честь якого і було перейменовано вулицю торік.

Батьки хлопця, до речі, не одразу дізналися, що в Кропивницькому одну із вулиць перейменували на честь  сина.

- Позитивно, це дуже добре, якби ще і школу назвали його іменем в селі (закінчив школу в Мар'ївці Компаніївського району, - авт.), - відзначила мама Івана Лілія Олександрівна.

За спогадами Лілії Олександрівни, хлопець був серйозним і цілеспрямованим, ніколи нічого не розповідав, тримав усе в собі, а ще з 5-го класу писав вірші.

- Він себе асоціював з ведмежатком, коли був маленький, - згадує мама Івана. - А коли виріс, то став ведмедем. Позивний був "Ведмідь".

IMG 5021

Хлопчина навчався в педагогічному університеті імені Винниченка на географічному факультеті. З початком війни кинув навчання й пішов в зону АТО.  

Як розповів побратим Івана Віталій, в день, коли загинув хлопець, дві мінометні міни влучили туди, де якраз зібралися хлопці після виконання чергового бойового завдання.

- Тоді загинуло 8 моїх товаришів, серед яких був і Іван. І ще 12 було поранено, - каже бойовий товариш Івана Віталій Онойко. - В першу чергу це був хлопець, який вирішив пов'язати своє життя із захистом батьківщини. Він пішов служити не в звичайні війська, а війська спеціального призначення.

На завершення заходу мешканцям вулиці вручили нові таблички, які згодом встановлять на кожному із 34-х будинків на вулиці Івана Маркова.

IMG 5035

Поширюйте

Коментуйте


Реклама