Суспільство

На Кіровоградщині Будинок дитини планують перепрофілювати (ФОТО)

. 1663

Обласний Будинок дитини у Кропивницькому хочуть реорганізувати у заклад із надання допомоги дітям із ураженням центральної нервової системи і паліативних хворих малюків.

 

34811328 10204640090078028 6354864741084561408 n

Про це повідомили під час наради з надання паліативної допомоги дітям у Кіровоградській ОДА.

Вже зараз в будинку дитини є віділення денного перебування для батьків і дітей із хворобами ЦНС. Заклад готовий перепрофілюватись найближчим часом, у випадку коли їх закладу збільшать штат.

Як зазначив заступник голови ОДА Сергій Коваленко, в Кіровоградській області є 138 дітей, які мають невиліковні хвороби.

Ініціатором зустрічі стала Українська асоціація дитячої паліативної допомоги.

Активісти показали фільм, де показано впровадження допомоги маленьким паліативним пацієнтам у спеціалізованому будинку дитини №1 у Харкові.

Автор фільму Ольга Луб'яна зазначила, що загалом по Україні є приклади впровадження паліативної допомоги, проте бракує чітких протоколів як діяти.

До паліативних захворювань у дітей відносяться як онкологічні хвороби, так і хвороби з вадами розвитку, наприклад, спінальна м'язова атрофія (СМА).

Активісти вважають, що рідних мають навчати, дитина має перебувати вдома, проте допомагати має і виїзна служба.

Допомагати мають не лише медики, а й соціальна служба, яка має виявляти сім'ї із хворими дітьми, інформувати про громадські організації, які можуть їм надати допомогу.

Згоден із активістами і керівник департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко. На його думку, мають бути розроблені нормативно-правові акти, які б узгодили дію лікарів, соцпрацівників і батьків у такому напрямку, адже зараз існують певні законодавчі колізії.

У результаті зустрічі підписали резолюцію між активістами і представниками області про потреби змін у напрямку дитячого паліативу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама