Суспільство

У Новоукраїнці сімейних лікарів з найбільшою кількістю пацієнтів планують преміювати

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3781

У Новоукраїнському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги сімейних лікарів, які набрали найбільшу кількість пацієнтів, у Національній службі здоров'я радять винагороджувати преміями.

Це пов'язано з переходом на новий рівень фінансування в рамках реформи медзакладів первинної ланки. Наразі в Кіровоградській області це лише один медичний заклад, який з 1 липня отримуватиме фінансування вже від Національної служби здоров'я.

Про це стало відомо сьогодні під час обговорення реформування медичної галузі в Кіровоградській області, яке відбувалося на базі медколеджу імені Мухіна.

Як розповів директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олег Рибальченко, перехід на прямі фінансові стосунки з Національною службою здоров'я дасть можливість отримувати 370 гривень за медичне обслуговування одного пацієнта. Інші медзаклади області фінансуватимуться за загальною державною субвенцією - 240 гривень на одного пацієнта.

За словами головної лікарки Новоукраїнського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Валентини Фортинської, загалом фінансування зросло на 10-12%. Наразі бюджет медзакладу складає 7,5 млн грн. Однак поки кошти ще не надходили.

Тому наразі, за словами медика, виникають питання про те, як розпоряджатися бюджетом, зокрема на заробітну плату.

- Є лікарі, які вже набрали 1800 осіб, - розповіла головна лікарка. - А поки бракує коштів нам порадили преміювати таких лікарів.

Як розповіла "Гречці" пані Фортинська, наразі розмір премії для таких лікарів не визначався. Але на премію вже можуть розраховувати чотири сімейні лікарі медзакладу.

 

Поширюйте

Коментуйте