Суспільство

Інвестор запропонував здійснювати пряме відновлення заліза на базі КГЗКОРу

. 4640

Інвестор пропонує на Кіровоградщині за новітньою технологією переробляти окислену сировину на базі ДП "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд".

36223482 10204696693093068 7002795613209231360 n

У Кіровоградській ОДА відбулась зустріч першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка з генеральним директором компанії Hares Engineering GmbH (Австрія) Юнесом Разасом.

Мова йде про технологію прямого відновлення заліза третього покоління Ironmaking Technology Mark Threе.

Присутнім показали фільм про дану технологію із прикладом роботи аналогічного заводу в Мінесоті, США. Такий спосіб виробництва гематитового концентрату екологічно безпечніший за традиційне виробництво.

Технологія фактично безвідходна.

"Ми будемо будувати свій перший завод в Україні і КГЗКОР найбільш перспективний", - зазначив Разас і додав, що дорожня карта по створенню проекту обговорена з віце-прем'єром Степаном Кубівим, але побоюються юридичних перешкод.

Компанія готова розпочати виробництво вже наступного року.

Як відзначив директор департаменту управління держвласністю Мінекономрозвитку Віталій Кропивницький, економісти обрахували, що проект австрійців життєздатний і може бути реалізований, проте необхідно владнати юридичні питання, адже частково завод у власності Словаччини та Румунії, які долучались до його будівництва.

Олександр Ворона, заступник голови Долинської РДА, відзначив важливість відновлення виробництва, адже це і нові робочі місця, і відновлення інфраструктури, і фінансування для Маловодянської сільради, де знаходиться підприємство.

"Оживе завод - оживе і місто", - зазначив пан Ворона.

Нагадаємо, КГЗКОР знаходиться в поблизу Долинської. Він був збудований за радянських часів за участі фахівців із Румунії та Словаччини, проте його так і не ввели в експлуатацію. Вже багато років він перебуває в процесі санації.

Зараз підприємство фактично забезпечує водою весь райцентр.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама