Суспільство

У Мінюсті шукають шляхи посилення відповідальності за незаконні дії реєстраторів

. 1170

Питання посилення відповідальності за незаконні дії реєстраторів підняли під час засідання антирейдерського штабу в Кропивницькому.

Зокрема, прокурор області Анатолій Коваленко звернувся до заступниці Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової із пропозиція внести зміни до законодавства, які б посилили відповідальність шахраїв.

Наразі Мінюст реєстраторам, які займались рейдерською перереєстрацією землі скасовують право на користування реєстром, а «чорних нотаріусів» позбавляють права ведення нотаріальної діяльності. Окрім того, у рамках розслідувань вони можуть понести кримінальну відповідальність.

У свою чергу заммінстра нагадала, що серед майже 10 тисяч земельних реєстраторів низка є працівниками сільрад, тому контролювати їх добросовісність можуть на місцях.

- Часто реєстратор - це співробітник сільради. І саме сільрада несе відповідальність за дії реєстратора. Коли в 2016 році відбулась децентралізації, то з'явилась і повноваження, і відповідальність, - заявила Сукманова.

На думку посадовиці проблема з недобросовісними реєстраторами має вирішитись сама по собі, коли суди почнуть виносити справедливі вироки за порушення.

- Зараз у нас за махінації з реєстрацією особа може отримати до 10 років позбавлення волі. Думаю, якщо ми пропишемо в законодавстві 15 чи 20 років, це критично не вплине на ситуацію. А от коли набереться критична маса вироків, і реєстратори зрозуміють, що безкарності не буде і відповідальність неминуча, тоді такі випадки стануть набагато рідкіснішими. Можна говорити, що це результат реформи децентралізації – з одного боку ми отримали доступ до реєстрації без черг і хабарів, з іншого - недобросовісних реєстраторів згодних на все. Ми зі свого боку готуємо законопроекти, аби ускладнити доступ до професії реєстратора, - додала Сукманова.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама