Суспільство

Жителю Німеччини, який чотири місяці живе у Кропивницькому, повернули паспорт (ФОТО)

. 4508

Жителю Німеччини Ігорю Масенку, який чотири місяці вимушено живе у Кропивницькому, повернули закордонний паспорт.

pass1

Довгоочікувана Масенком подія трапилась під час четвертої спроби провести підготовче засідання в Ленінському районному суді міста Кропивницького вчора, 26 червня.

Просто в залі суду прокурорка Ремез дала чоловіку аркуш паперу на якому він написав заяву з проханням повернути йому документ, прокурорка відкрила матеріали провадження, розрізала конверт та дістала паспорт. Судове засідання на той час ще не почалось.

pass2

Тепер Ігор Масенко може звернутись до міграційної служби, та замовити собі виготовлення нового паспорту, адже дія існуючого закінчилась ще в квітні цього року.

Раніше прокурорка відмовлялась повернути документ, що перебував в матеріалах кримінального провадження, його власнику. А у відповідь на скаргу, яку адвокат Масенка спрямував до прокуратури, заступник керівника Кіровоградської місцевої прокуратури Петров повідомив, що згідно рішення Апеляційного суду Кіровоградської області, паспорт долучено до матеріалів Кримінального провадження. Оскільки досудове розслідування по кримінальному провадженню вже завершено, а обвинувальний акт направлено до суду, питання щодо повернення закордонного паспорту може бути розглянуто під час підготовчого судового засідання.

Захист Масенка вважає, що думку прокурорів змінило кримінальне провадження, розпочате за їх заявою. Адвокат Ігоря Масенка Євген Вишня звернувся з заявою про незаконне заволодіння паспортом його клієнта, яке вчинили службові особи місцевої прокуратури. На думку захисника, прокурорка Ремез О.Ю. вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 357 КК України – незаконне заволодіння паспортом шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Після того як кримінальне провадження було розпочате, для повернення документа рішення суду вже не знадобилось.

Саме ж підготовче засідання у справі вже вчетверте не відбулося. І якщо позавчора суддя колегії суддів Іванова заявила про самовідвід, то вчора самовідвід просив суддя Драний.

Свій самовідвід Драний аргументував тим, що він брав участь в розгляді цього ж кримінального провадження на етапі досудового слідства, зокрема давав дозвіл на проведення обшуку в квартирі потерпілого.

Захист Масенка проти заявленого самовідводу заперечував, оскільки цей обшук призначався в іншому кримінальному провадженні і задовго до виділення окремого провадження стосовно Масенка.

- На той час Масенко в кримінальному провадженні взагалі не фігурував, а той факт, що суддя Драний надавав дозвіл на обшук, не вплине на розгляд ним справи, тим більше, що він не розглядав справу та не ухвалював жодного рішення по ній і не висловлюючи своїх думок, тому підстав для відводу судді Драного немає, - вважає адвокат Вишня.

Прокурорка Ремез не дочекавшись рішення суду з цього питання, пішла в інше засідання, зрештою суд задовольнив самовідвід судді Драного. На цьому засідання оголосили завершеним, новий склад суду визначать з-за допомогою автоматичного розподілу вже найближчим часом.

pass3

Нагадаємо, у 2010 році житель Луганської області Євген Свінцов побив місцевого бізнесмена.Тоді Свінцова затримали, на лаву підсудних потрапив і співучасник злочину Олег Бєллер.

Свiнцов був засуджений за ст.115 КК У, але суд встановив, що Бєллер не замовляв йому цей злочин. Чоловік мав намiр залякати потерпiлого, але не збирався вбивати. Свінцов продовжував бити потерпiлого поки той не перестав чинити опiр. За три тижні побитий бізнесмен помер у лікарні.
Обидва співучасники злочину були засуджені та відбули покарання.

Ігор Масенко фігурував у справі як організатор злочину - замовного вбивства, на той час вже 9 років він проживав у Німеччині. Чоловіка оголосили в міжнародний розшук, а пізніше затримали та депортували до України. Підставою стало рішення Ленінського районного суду Кропивницького, яке на той час вже не мало юридичної сили.

28 листопада 2017 року Апеляційний суд Кіровоградської області ухвалив рішення, що повністю виключає наявність у справі злочину «організація вбивства», у вчиненні якого підозрюють Масенка. Однак кримінальне провадження відносно нього досі не закрите.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама