Суспільство

6 проблем, які турбують мешканців мікрорайону Жадова (ФОТО)

. 4290

26 червня відбулася зустріч мешканців ОСББ із мікрорайону Жадова з міським керівництвом. Люди вирішили конкретно озвучити проблеми, які найбільш актуальні для них. 

IMG 5941

Жителі ОСББ "Переможець-21" понад годину спілкувались з керівниками управлінь міськради та депутатом округу - Андрієм Табаловим та міським головою Кропивницького Андрієм Райковичем.

Шість головних проблем, які турбують мешканців, озвучила голова правління ОСББ Тетяна Джулай.

IMG 5940

IMG 6049

1. Проблеми з каналізацією

- Перше - це ливнева каналізація. Ось ця канава. Ми в 2016 році прийняли будинок і відтоді працюємо над цим питанням, - каже пані Джулай. - Друге питання - каналізація загалом. Щойно забивається магістральна каналізація, усе потім в наших підвалах. Усі 27 років ми плаваємо в нечистотах. Давайте, ми зробимо пілотний проект і почнемо з наших будинків: зробимо нормальний сток, капітальний ремонт, поки в нас прибудинкова територія ще не асфальтувалася.

IMG 6035

 

 2. Старі водогони в будинках

 - Ми хочемо поміняти воду в наших підвалах, щоб нам замінили вводи на пластикові. Якщо труба з чугунки, то давайте замість металевої труби поставимо пластикову, - відзначила пані Джулай.

 

3. Облаштування майданчика для сміття

- Зі сторони смітника бачили щурів, як бігли в сторону дитсадочка. Як може бути смітник на відстані п'яти метрів від дитячого майданчика? Є санітарні норми - не менше 20-ти метрів, - відзначила Тетяна Джулай. - Крім того, за контейнерами постійно скидають тверді будівельні відходи: вікна, двері, плитку.

IMG 6022

 

4. Бажання відключитись від централізованого опалення

- Відключення від централізованого опалення. В наших будинках залишилося буквально трохи більше 10 квартир, які ще не подали заявки на відключення. Однак у нас на першому поверсі - поліклініка, тому ми не можемо ні один стояк відключити, бо все зав'язано на ній, - каже пані Джулай.

Нагадаємо, через велике розбалансування системи централізованого опалення наразі відключатись від нього дозволено лише побудинково. Також відключення проведуть у тих будинках, де фактично всі мешканці вже перейшли на автономку.

IMG 5931

 

5. Наведення ладу на прибудинкових територіях

- Просимо включити на наступний рік в програму благоустрою міста наші будинки на асфальтування та упорядкування прибудинкових територій. Тим паче, що ми отримали все перерите, в болоті. Люди своїми силами та коштами робили оце все, навіть оцей майданчик дороблювали, щоб тут дітвори було багато, - озвучила пані Джулай.

IMG 5963

 

 6. Безпритульні собаки

- У нас маленькі діти. Страшно ходити, особливо ввечері. Що робити? - поцікавилася кропивничанка.

- Це проблемне питання. По різному люди намагаються їх вирішувати, - відповів Андрій Райкович. - 500 собак були стерилізовані і чіповані. Однак стерилізація це не повне вирішення питання. Треба боротися за гумане зменшення поголів'я собак, а не ту травлю, яку зробили спеціально. Ми зараз призиваємо захисників тварин до співпраці, хочемо зробити притулки для тварин по всім великим районам міста. Однак на це все треба гроші і гроші.

IMG 5979

IMG 5958

 

Результати

Міський голова Андрій Райкович вислухав прохання і дав доручення своїм заступникам розібратися в них найближчим часом. Зокрема, для вирішення зливової каналізації мають викликати проектантів, вивчать питання, куди перенести сміттєві контейнери.

Протягом двох тижнів мають розробити пропозиції з опалення будинків в контексті сусідства з медзакладом.

Також заступник міського голови Олександр Мосін порадив мешканцям цих будинків рішенням загальних зборів ОСББ звернутися до міськради про включення цих будинків до програми відключення від централізованого опалення.

На зустрічі міський голова відзначив, що за ініціативи депутата округу, він готовий зустрітись із мешканцями будь-якого району і вислухати їх проблеми.

IMG 6027

- Мені обов'язково потрібна ваша допомога, - звернувся до присутніх мешканців секретар міськради, депутат округу Андрій Табалов. - Є певні питання, в яких ми не до кінця розібралися. Треба розібратися, мати всі заключення і тоді, на мою думку, ці питання вирішаться максимально в короткий термін. Нагадуйте, не соромтеся, приходьте.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама