Суспільство

Знам'янка ризикує втратити мільйони гривень податків

. 2190

Бюджет Знам'янки може втратити мільйони гривень податків, оскільки депутати не ходять на сесії та для прийняття рішень бракує голосів.

Як повідомляє сайт міськради Знам'янки зокрема гальмується прийняття поправок до бюджету, земельних питань, а також встановлення ставки податку для ФОП 1 і 2 груп та податку на нерухомість.

затверджені ставки податків, які регулює міськрада мають бути подані до ДФС до 1 липня.

У разі, якщо міська рада не прийняла рішення про встановлення місцевих податків і зборів, що є обов’язковими, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня 2017 року.

При цьому Податковим кодексом не встановлено мінімальну ставку єдиного податку для платників 1 і 2 груп (статтею 293.2 встановлено ставку податку до 10% розміру прожиткового мінімуму та до 20% розміру мінімальної заробітної плати відповідно), а також податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (статтею 266.5.1 встановлено ставку у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати). Тобто, в разі не прийняття рішень про встановлення на 2019 рік ставок єдиного податку для платників 1 та 2 груп і податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до 1 липня 2018 року, виникає ризик застосування нульової ставки цих податків у 2019 році.

Враховуючи те, що станом на 26 червня міською радою не прийнято рішення про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік, втрати доходів міського бюджету Знам’янки у 2019 році складуть 6322,1 тис. грн., а саме:

- по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - 684,2 тис. грн.;
- єдиного податку – у сумі 2754,0 тис. грн.;
- по земельному податку з юридичних осіб – 2883,9 тис. грн.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама