Суспільство

У селі на Кіровоградщині школярі розпочали екопроект із сортування сміття (ФОТО)

. 1955

Вивчивши проблему несанкціонованих сміттєзвалищ, у селі Бутівське Олександрійського району, місцеві школярі під керівництвом вчителя хімії 38-річного Сергія Скворцова, реалізували новий екологічний проект.

 

Photo0016

Як пише у своєму блозі Наталія Луценко, у травні розробили ряд агітаційних брошур та плакатів на екологічну тематику і розповсюдили їх селом, де мешкає 400 жителів на 150 садиб.

«У нас дуже засмічені околиці, - каже Сергій, - Ситуація критична і потребує поліпшення. Тому ініціювали екопроект «Чисте село». Має агітаційний характер. Закликаємо людей до сортування вторсировини.

Погодивши з сільським головою Олександром Клімовим, знайти у Бутівському два нічийних сараї і почали зносити туди вторсировину - скляні та пластикові відходи, жерстяні бляшанки й кришечки.

Ці сараї виконують функцію пунктів зберігання і знаходяться у різних частинах села. Бутівчани знають де і куди зносити непотріб, тим більше село невелике. Є перша вторсировина, але небагато. Намагаємося людям краще роз’яснювати, та зараз літні канікули і діти відпочивають. Свою роботу активізуємо у вересні».

Загалом сільські школярі розробили два вида буклетів. Провели гарну агіткампанію. Вторсировину із пунктів зберігання згодом планують вивезти в Олександрію - до пунктів прийому. Матимуть змогу купити крейди чи якесь шкільне приладдя. Але це для них не самоціль, скоріше приємний бонус.

«Нам головне змінити екологічну свідомість односельців,- каже вчитель,- щоб усім разом жилося комфортніше. На швидкі результати - не розраховуємо. Проект річний. По завершенню підіб’ємо підсумки, результати оголосимо».

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама