Суспільство

У Кропивницькому депутат скаржиться на виконавчу службу за арешт майна через аліменти (ФОТО)

. 7468

 

На майно депутата міської ради Кропивницького Олега Мельниченка державний виконовець наклав арешт. 

 

36709376 669551263393479 1580371991527948288 n

Депутат нібито не має офіційного доходу і сплачує аліменти самостійно з розрахунку середньомісячної зарплати по області.

Натомість, за інформацією  начальника Головного територіального управління юстиції області Вадима Гуцула законодавчо - це є порушенням, що передбачає накладання арешту на майно боржника.

Сьогодні, 5 липня, на особистий прийом до начальника Головного територіального управління юстиції області мав прийти депутат міської ради Олег Мельниченко. Прийнаймні про це повідомили журналістів в прес-службі управління юстиції.

Однак на оголошений час 10:00 депутат, так і не з'явився.

36654387 669551973393408 844610172071444480 n

- Коли громадянин звертається до нас з питань стягнення з нього аліментів на користь дитини в розмірі одної четвертої від доходів, то ми розуміємо, що йому щось не подобається, - каже Вадим Гуцул. - Зазвичай не подобається сам підхід стягнення з батьків, тому що вони в емоційних станах перебувають і не розуміють, що це право дитини, а думають про стосунки лише між собою та колишньою дружиною.

 

Загалом майже через 40 хвилин чекань з'явився і депутат у супроводі офіційного представника Сергія Ципи та доньки - Ірини Мельниченко.

Головною претензією представника Олега Мельниченка до присутніх представників юстиції було те, чому були запрошені журналісти на особисту зустріч.

- На якій підставі проводиться особистий прийом за участі журналістів? -  запитував представник депутата Сергій Ципа.

Натомість керівник управління юстиції області пояснюював, що в записі на особистий прийом пан Мельниченко нібито був не проти присутності журналістів. В результаті депутат відмовився від присутності ЗМІ під час розгляду його претензій до роботи державної виконавчої служби. Після чого особистий прийом відбувся за закритими дверима.

Згодом прес-служба юстиції області надала офіційний коментар по ситуації:
- Депутат міськради неодноразово подавав скарги на дії державного виконавця до обласного управління юстиції з двох питань – накладенню арешту на його майно та передачу виконавчого провадження на виконання у відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби. Що стосується першого, поясню, що він не має наразі постійного місця роботи і сплачує аліменти самостійно, враховуючи розмір середньомісячної зарплати в Кіровоградській області. Це є позитивним прикладом добровільного надання фінансової підтримки власній дитині. Однак, згідно чинного законодавства, у разі відсутності офіційного доходу, на майно боржника накладається арешт, що і зробив державний виконавець. Вирішити питання скасування арешту можна лише в випадку офіційного працевлаштування. Більш того, оскарження дій чи бездіяльності державних виконавців боржником здійснюється лише в судовому порядку, згідно статті 74 Закону України «Про виконавче провадження». Що стосується другого, начальник Управління державної виконавчої служби Віктор Журавко правомірно передав виконавче провадження про стягнення аліментів до відділу примусового виконання рішень, керуючись нормами ч. 4 ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» і п. 6-7 розділу V Інструкції з організації примусового виконання рішень, – прокоментував керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

У свою чергу депутат відсутній в офіційному публічному реєстрі неплатників аліментів.

Відзначимо, що в декларації депутата за минулий рік зазначено, що він - приватний підприємець. А його дохід склав - 122400 гривень. Серед власності на ньому записані лише дві автівки, до речі, одну із них пан Мельниченко придбав минулого року за 45 тис. грн. Інше майно - будинки, земельні ділянки, комплекс будівель, як і більшість сімейного доходу - на дружині депутата. Крім того, згідно з  деларацією, пан Мельниченко має чотирьох дітей: Ірину, Олега, Лалу і Остапа.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама