У Кіровограді крадуть береги річок?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2311

"Бум" незаконних забудов у Кіровограді триває.

В Кіровограді крадуть береги річок?Завдяки скандальному рішенню №405 від 31 грудня 2008 року Кіровоградська міськрада виділила понад 100 гектарів ділянок у лісопаркових зонах обласного центру. Тоді під „роздачу” потрапила ряд скверів, міський сад, Лісопаркова. Завдяки протестам міськраді довелось відмінити окремі пункти свого рішення і міський сад, який цього року активно взялись упорядковувати, вцілів від забудов. З 2009 року прокуратура Кіровограда опротестовує в судах виділення земель під житлове будівництво у Лісопарковій зоні , адже сосновий масив є ландшафтним заказником за рішенням облради, проте хоча і тривають суди, на виділених ділянках уже давно виросли будинки.

 

У 2013 Прокуратура міста Кіровограда продовжила перевірки законності надання земельних ділянок і встановила, що Кіровоградська міська рада своїми рішеннями надала незаконні дозволи на розроблення проекту землеустрою ділянок загальною площею 3.44 га, що розташовані у межах прибережної захисної смуги річки Інгул для ведення садівництва. На підставі цих рішень громадяни отримали на зазначені ділянки державні акти. Вказані рішення прийняті міськрадою з грубим порушенням норм земельного законодавства. Наразі є 25 заяв до суду, в яких прокуратура вимагає скасувати незаконне виділення земель. 

В той самий час на узбережжі Інгулу та Сугоклеї безліч домоволодінь побудованих з порушеннями спокійно стоять вже десятки років і як гриби з’являються нові котеджі.

Подібне явище обурило жителів мікрорайону Новоолексіївки, у яких несподівано вкрали частину прибережної зони. За лічені місяці нижче провулку Рибальського з’явився будинок і огорожа. Для людей залишилась лише вузенька смуга у менш як десять метрів від води до паркану. Відповідно ж до статті 60 Земельного Кодексу України для малих річок (а такою є Сугоклея), встановлена прибережна зона 25 метрів.

Також Стаття 61 вищезгаданого кодексу закріплює прибережні захисні смуги як природоохоронну територію з режимом обмеженої господарської діяльності. Тут забороняється розорювати землю, займатись садівництвом чи городництвом, застосовувати пестициди чи добрива, випасати худобу, будувати будь-які споруди (в тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів), крім гідротехнічних, навігаційного призначення та гідрометричних.

Щоб дізнатись чи є бодай якісь документи на зведений будинок ми звернулись з офіційним запитом до Кіровоградської міськради. 

У міській раді повідомили, що дозвіл на розроблення проекту землеустрою та передачу у власність земельних ділянок було прийнято ще у 2010. Враховуючи державний акт на право власності на ділянку надану для будівництва житлового будинку та присадибної ділянки управління містобудування та архітектури надало і будівельний паспорт на забудову Потєєвій Ю.Ю. (власники сусідніх ділянок, які теж виявляється вже роздані, за наданням будівельного паспорту, а саме цей документ є підставою для початку будівельних робіт, взагалі не звертались). Проте, згідно законодавства, право на виконання будівельних робіт замовник одержує лише після направлення до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю повідомлення про їх початок. Інформація про реєстрацію подібного повідомлення у міськраді відсутня.

У інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Кіровоградській області нам повідомили, що їх інстанція здійснює перевірки лише згідно заяви, а також не виносить жодного рішення, а може лише констатувати факт порушення і звернутись до суду. Тобто, заяву зі скаргою може написати будь-який мешканець міста, проте найбільш логічним було б, аби це зробила Кіровоградська міськрада, яка є представником інтересів територіальної громади, а саме шматок громадської прибережної зони поцупили забудовники.

Незалежно від того, чи порушили закон чиновники, які неправомірно виділили землю, чи власники, які «вилізли» за власну територію, для порушників передбачається покарання.

Стаття 32 Закону України "Про планування і забудову територій" передбачає відповідальність осіб, які винні в затвердженні містобудівної документації з порушенням встановлених державних стандартів, норм і правил; недотриманні регіональних і місцевих правил забудови під час планування, забудови та іншого використання територій.

Коли ж межі дозволеного перейшов землевласник, просто порушивши межі виділеної йому території, така забудова (в даному випадку паркан, що захопив природозахисну зону) визначається законом як самовільне будівництво і згідно статті 376 ЦК України, у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила будівництво, провести відповідну перебудову, або знести за свій рахунок будівельне порушення. 

Чи зможе судова тяганина подіяти на грошовитих власників відомо тільки Богу. 

Проте і забудовникам варто пам'ятати, що іноді великий скандал починається через нечесно встановлений паркан, а інколи і через зрубане дерево починається справжня революція.

В Кіровограді крадуть береги річок?

В Кіровограді крадуть береги річок?

Анастасія Дзюбак

"Нова газета"

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити