Суспільство

На Кіровоградщині зникне 21 газета, якщо не проведе роздержавлення за півроку

. 1909

 

У Кіровоградській області 21 видання зникне, якщо не реформується до кінця року.

 

1379325

Щоб унезалежнити місцеві медіа від органів влади, повинно відбутися виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих видань. До кінця реформи, на яку було відведено три роки, залишилося 6 місяців.

Як повідомляє Центр демократії та верховенства права, Кіровоградська область не поспішає із роздержавленням. Тут із 28 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалося 21. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Вечірня газета” (Кропивницький), “Вільшанський вісник” (Вільшанка), “Вісник Голованівщини” (Голованівськ), “Вісті Світловодщини” (Світловодськ), “Гайворонський кур’єр” (Гайворон), “Гайворонські вісті” (Гайворон), “Долинські новини” (Долинська), “Знам’янські вісті” (Знам’янка), “Зорі над Синюхою” (Вільшанка), “Зоря” (Кропивницький), “Колос” (Новоархангельськ), “Маловисківські вісті” (Мала Виска), “Новгородківські вісті” (Новгородка), “Придніпров’я” (Онуфріївка), “Сільське життя” (Добровеличківка), “Сільське життя” (Знам’янка), “Сільський вісник” (Олександрія), “Слово і час” (Долинська), “Степовий край” (Компаніївка), “Трудівник Устинівщини” (Устинівка), “Честь хлібороба” (Бобринець).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань. Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама