Суспільство

"Кіровоградському кар'єру" вкотре заборонили проводити видобуток, але він працює

. 4481

Суд вкотре заборонив ВАТ "Кіровоградський кар'єр" проводити видобуток, але попри заборону, камінь роками продовжують видобувати.

 

kar8

15 травня Дніпровський апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу Держгеонадра і підтвердив законність зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами для підприємства від травня 2014 року.

Таким чином суд скасував рішенні суду першої інстанції - Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року, який вважав що рішення про скасування дозволу підприємству незаконне.

Варто нагадати 15 травня 2014 року Міністерство доходів і зборів України (нині Державна фіскальна служба) звернулася до Державної служби геології та надр України з проханням зупинити дії спеціальних дозволів щодо ВАТ «Кіровоградський кар’єр», яке видобувало граніт з Кіровоградського (Сухокліївського) родовища.

Підставою стало те, що підприємство протягом 6 місяців сплачувало в неповному обсязі плату за користування надрами.

12 червня 2014 наказом Держгеонадра №182, в частині зупинення дії Спеціального дозволу на користування надрами №854 дозвіл на видобуток граніту підприємству зупинили.

Після того ВАТ почало судитись за своє право на видобуток, проте на час судової тяганини роботу не припинило. Так, минулого року про те, що підприємство працює без ліцензії, а також здійснює в порушення закону шумні роботи в нічний час скаржились мешканці селища Соколівського, у яких кар'єр знаходиться фактично під вікном.

Вчора, 12 липня, на сесії міськради з питання неправомірної роботи кар'єру звернулись і мешканці Никанорівки. До всього, люди хвилюються, що наразі видобуток може шкодити їх здоров'ю, адже, вважають люди, граніт видобувають на такому рівні, що він має підвищений радіоактивний фон.

Офіційно "Кіровоградськи кар'єр", який до того ж, визнали банкрутом видобуток не веде, а свої території здає ТОВ «Гранітпромпереробка».

15.08.2016 підприємство на 5 років отримало дозвіл на використання машин і устаткування у Держгірпромнагляду.

ТОВ «Гранітпромпереробка» за даними ДНВП «Геоінформ України» ( науково-виробнича установа Державної служби геології та надр України, яка збирає, зберігає, аналізує та надає у користування інформацію, що утворилася в процесі геологічного вивчення та використання надр - авт) підприємство ніколи не отримувало спецдозволу на розробку надр.
Проте станом 14.12.2017 підприємство отримало на необмежений термін дозвіл від департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Засновником і кінцевим контролером ТОВ є Людмила Анатолівна Єремішко.

У 2016 році Людмила Єремішка представлялась журналістам представником фірми «Балтимор», яка намагалась встановити без необхідних документів МАФи біля готелю «Київ». ПП "Балтимор" також на той час перебувало в процесі припинення через банкрутство. Кінцевим власником підприємства є Віктор Згама, який на той час був директором «Кіровоградського кар'єру», власником якого є Олександр Крившенко, який балотувався у міськраду від партії "Батьківщина" на останніх виборах, та Вадим Карпов.

Нагадаємо, вчора міський голова Кропивницького Андрій Райкович дав доручення звернутись до СБУ та поліції щодо ситуації з кар'єром.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама