Врадіївка - це Україна в мініатюрі

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1564

Вчора, 5 липня, суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Андрій Рудяк, розглянувши клопотання прокуратури про застосування запобіжного заходу стосовно громадянина Кудринського, а також доводи слідства та адвоката підсудного, ухвалив рішення про взяття майора міліції Михайла Кудринського під варту на 60 днів.
Стосовно затриманого було відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (“перевищення влади або службових повноважень, яке супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями”). Таке карається позбавленням волі на термін від трьох до восьми років з позбавленням прав обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років. Пану Кудринському, донедавна заступнику начальника Врадіївського РВВС, закидають недолугі спроби “оббілювання” підлеглих-садистів, віддання наказу зібрати якомога більше компромату на згвалтовану і ледь не вбиту міліціянтами Ірину Крашкову тощо.

Кількома годин пізніше Апеляційний суд Миколаївської області не задовольнив апеляцію адвоката лейтенанта міліції Дмитра Поліщука щодо зміни обраного судом першої інстанції запобіжного заходу у вигляді арешту.

“СИСТЕМУ ТРЕБА МІНЯТИ!”. ФРАЗА - НЕ З АНЕКДОТУ ЧАСІВ СРСР

Тим часом міліціонери-гвалтівники Дмитро Поліщук та Євген Дрижак (за твердженням народного депутата Андрія Парубія, обидва обіцяли "здати всіх, якщо їх не відмажуть") записали на телефон відкрите звернення до ЗМІ. Про це, зокрема, повідомив "Миколаївський оглядач". Ось який текст, з посиланням на Інтернет-ресурс, зараз “гуляє” в Мережі:

"Журналісти і політики! Не треба піднімати собі рейтинг на нашій справі!
- Ми були і при "помаранчевих", і при "біло-блакитних"!
- Наша система прогнила вже давно!
- Ми зобов'язані возити данину до Миколаївського УМВС кожен місяць, а якщо треба терміново, то нам дають одну ніч для збору певної суми грошей!
- Відділ внутрішньої безпеки (ВВБ) почав продавати зібрані справи злочинцям, тобто якщо оперативники ДСБЕЗ (держслужби по боротьбі зі злочинами у сфері економіки — авт.) збирають матеріал на фермера або іншого бізнесмена, то вони зобов'язані повідомити про це представникові ВВБ, колишньому працівникові УДСБЕЗ; той зі своїм керівництвом дзвонять бізнесменові і кажуть ціну, якщо той погоджується , то справу повинні знищити, а якщо працівники ДСБЕЗ чинили опір, їх просто підставляли та виганяли у кращому випадку, також ВВБ під себе "підім'яв" усе.
- Дозвільна система - це ласий шматочок. Є план. З усіх власників зброї під будь-яким приводом збирати гроші, чи то це відстріл гільз, чи то рушницю або пістолет був неправильно зареєстрований і тепер треба відібрати й все по-новому "вирішити".
- Дільничні повинні збирати данину з продавців наркотиків і самогону кожен місяць, тому за останній час у селах у кілька разів зросла кількість торгівців «коноплею» та самогоном.
- Заступник начальника УМВС України у Миколаївській області з кадрів Юрій Чернега налагодив систему отримання грошей за грамоти, звання, медалі, заохочення та отримання нової посади.
- Заступник начальника УМВС України у Миколаївській області з громадської безпеки Анатолій Марчук налагодив систему отримання грошей з райвідділів. А саме: дільничні повинні приносити зібрану данину заступнику начальника з громадської безпеки РВВС, а ті вже везуть Марчуку, так само інспектори дозвільної системи везуть начальнику дозвільної системи УМВС України у Миколаївській області Володимиру Нікорі, а той вже Анатолію Марчуку.
Така ж схема у Юрія Чернеги: заступники начальників РВВС з кадрів збирають данину з працівників міліції за грамоти, звання, посади, «очищення» особистої справи тощо.
- Слідчі та оперативники карного розшуку повинні для показника вішати справи на невинних людей, які не платять данину, а якщо справа не прибуткова, то на роботягу чи бомжа.
- Багато фактів, що самі міліціонери самі курили коноплю і навіть вбивали людей, але всіх змушують мовчати!
Головне - цифри, цифри! У селах багато людей, на яких можна все повісити, все що хочеш. Слідчий може такі «чудеса» намалювати, а місцева прокуратура нас завжди підтримає, тому що нам іноді попадаються їхні родичі. Тому прокуратура з нами ніколи не свариться.
Якщо вимагає громадськість звільняти і карати нас, так звільняти треба всіх виконавців і замовників системи!".

ХТО І НАВІЩО “ЗВУЗИВ” СИСТЕМУ МІЛІЦЕЙСЬКОЇ КОРУПЦІЇ?

Перше, що впадає у вічі при прочитанні вищенаведеного “звернення”: струнка корупційна система в органах внутрішніх справ Миколаївщини начебто “замкнена” на заступниках начальника УМВС у регіоні. Сам начальник (нині відсторонений з посади), Валентин Миколайович Парсенюк, у “зізнаннях” жодного разу не згадується. З одного боку, така вибірковість” пояснюється відомим усім фактом: один з “викривачів тотальної корупції”, Дрижак, - хрещеник сивочолого полковника. З іншого, - міліціянти ніби натякають: якщо найближчим часом “тортури” проти них, єдиних та неповторних, не припиняться, до ЗМІ вкинуть нову порцію компромату і в ній вже фігуруватимуть особи “з великими зірками на погонах”.

Прокуратура сусіднього з Кіровоградщиною регіону наразі перевіряє інформацію про масові побори, продаж кримінальних справ і купівлю посад в управлінні МВС у Миколаївській області. Про це прокурор Миколаївської області Андрій Курись повідомив на брифінгу, присвяченому розслідуванню “врадіївської справи”. "Дізнався поки що лише зі ЗМІ, доручив помічникові перевірити інформацію", - сказав Курись.
"За даними фактами моя позиція - необхідна перевірка діяльності всієї міліції, - зазначив прокурор. - Також перевіряємо, чи є у заарештованих доступ до заборонених предметів (мобільних телефонів, за допомогою яких Поліщук із Дрижаком трохи “полякали” старших офіцерів УМВС — авт.)".

Звісно, не варто відкидати й версію навмисного перекручення прізвищ у повідомленні про злочин, що ним Поліщук та Дрижак, ймовірно, намагатимуться скористатись на майбутньому суді. Обидва перевертні у погонах “засвітили” саме тих осіб, які з певних причин не догодили... або їм, або тим, хто надиктовували “потік свідомості”. Сподіваючись, ніби провінційні журналісти, а з ними й “піпл”, “схавають” текст у співвідношенні 1:1.

З досьє “Гречки”
Полковник міліції Парсенюк Валентин Миколайович, народився у селі Сирове Врадіївського району Миколаївської області 15 серпня 1956. Освіта: Кишинівський сільськогосподарський інститут (1978 р.) - Київська вища школа МВС СРСР (1990 р.).
Робота в минулому та проходження служби:
- 01.08.1978 - 01.10.1979 - головний агроном колгоспу «Шляхом Леніна» Врадіївського району Миколаївської області
- 01.10. 79 - 01.06.1981 - завідувач відділом, перший секретар Врадіївського районного комітету ЛКСМ України в Миколаївській області
- 01.06.1981 - 01.10.1981 - заступник голови колгоспу «Україна» Врадіївського району Миколаївської області
- 01.10.1981 - 01.01.1982 - секретар парторганізації колгоспу «Перемога» Врадіївського району Миколаївської області
- 01.02.1982 - 01.04.1983 - заступник голови колгоспу «Україна» Врадіївського району Миколаївської області
- 01.04.1983 - 08.12.1983 - глава підприємства «Врадіївська райсільгоспхімія» Миколаївської області.
- 08.12.1983 - 14.09.1987 - інспектор БРСВ ОВС Врадіївського райвиконкому Миколаївської області
- 14.09.1987 - 17.068.1996 - начальник відділу позавідомчої охорони ОВС Врадіївського райвиконкому Миколаївської області
- 17.06.1996 - 15.06.1998 - начальник Кривоозерського РВ УМВС
- 15.06.1998 - 29.05.2000 - заступник начальника по роботі з особовим складом Первомайського МВ УМВС України у Миколаївській області
- 29.05.2000 - 09.12.2003 - начальник Врадіївського РВ УМВС України у Миколаївській області-09.12.2003 - 28.09.2004 - начальник Ленінського РВ НГУ УМВС України у Миколаївській області
- 28.09.2004 - 16.03.2005 - заступник начальника управління - начальник кримінальної міліції УМВС України у Миколаївській області
- 16.03.2005 - 01.01.2007 - перший заступник начальника управління - начальник кримінальної міліції УМВС України у Миколаївській області
- 01.01.2007 - 01.02.2008 - начальник Департаменту оперативно-технічного забезпечення МВС України
- 01.02.2008 - 30.12.2010 - заступник начальника - начальник кримінальної міліції ГУМВС України в Донецькій області
- 30.12.2010 - 08.06.11 - помічник начальника ГУМВС України в Донецькій області
- 08.06.11 - 10.08.11 - в.о. I-го заступника начальника ГУМВС України в Донецькій області
- 10.08.11 - 13.01.12 - I-й заступник начальника УМВС України у Кіровоградській області
З 13.01.12 - начальник УМВС України у Миколаївській області;

Як вже, напевно, зрозуміли читачі “Гречки”, полковник міліції, який прослужив півтора роки на генеральській посаді, а до того доклав зусиль задля забезпечення миру та спокою на славній Донеччині, в жодному разі не буде “списаний” як “непотріб”. Мине час і Валентин Миколайович буде представлений особовому складу якогось УМВС. Можливо, знову Кіровоградського. Учора журналістові “Гречки” це підтвердив посадовець однієї поважної силової структури. Ця людина ще жодного разу не видала мені неправдивий прогноз. Чи не єдина “негарна новина”: “заслуженої” генеральської зірки на погони, що її з нагоди Дня Незалежності сподівався отримати Парсенюк у другій половині серпня згідно до Указу Президента Віктора Януковича, тепер доведеться почекати трохи довше.

НАД МІЛІЦІЄЮ ЗБИТКУЮТЬСЯ НЕ ТЕ ЩО БАНДИТИ, - НАВІТЬ ДІТЛАХИ

- Я проголошував Незалежність. Я боровся з пам'ятниками радянської доби, - нагадує глава Громадянського Конституційного конгресу Юрій Збітнєв. - Нині час від часу ловлю сам себе на запитанні: “А навіщо ми це робили?..”. Залишаючись конституціоналістом, виступаю за зміну Системи, за жорсткі методи (у тому числі за застосування смертної кари). Пам'ятаю, коли ми штурмували ЦК Компартії України (у серпні 1991 року — авт.), нам протистояла “дев'ятка” (співробітники 9-го Головного управління КДБ — авт.) і був такий майор Шапошник. Він зрозумів, що ситуація загострилася, і дав команду відкрити двері, впустити нас. Ми, група депутатів Верховної Ради УРСР, захопили кабінети, зняли прапор радянської України. Минуло три місяці — і підполковник Шапошник був “випадково” застрелений на полюванні. Іще пам'ятаю генерала Валентина Недригайла (у 1991-1992 роках заступник міністра внутрішніх справ України — начальник УВС Києва, у 2002-2004 — перший заступник міністра внутрішніх справ, начальник міліції громадської безпеки; загинув у 2005 році у ДТП — авт.), він міг домовитись із усіма, щоб на мітингу не було конфлікту, виступав за вільне володіння короткоствольною вогнепальною зброєю; цей проект подавався до ВР разом із аналогічним, що його підготували депутати з Народної Ради. Пам'ятаю також першого міністра незалежної України Василишина (Андрій Василишин, міністр внутрішніх справ УРСР-України з 1990 до літа 1994 року, тобто до обрання Президентом країни Леоніда Кучми — авт.). Була школа. Коли ця школа зіпсувалася, я не можу зрозуміти. Чи це почалося при Леоніді Макаровичу, чи далі, при Леоніді Даниловичу? Є дуже сумний анекдот, пов'язаний з моєю професією медика: “Перші 5 років психіатр сміється над хворим, наступні 5 років вони сміються разом, і треті 5 років — хворий сміється над психіатром...”. Мова про те, наскільки злочинний світ, влада, органи внутрішніх справ сьогодні переплелися. Я б не хотів, щоб всі питання, пов'язані з ламанням цієї системи, ми вирішували через приціл снайперської гвинтівки.

Як вважає пан Збітнєв, у законне русло країна може повернутись через кардинальну зміну системи, через конституанту. Сьогодні Закон дає можливість людям на місцях самостійно вирішувати абсолютно всі питання. Не можна піддаватися на тиск губернаторів, міліції тощо.

За словами Ю. Збітнєва, події у Врадіївці показали, що, починаючи з 2011 року, арсенал протестних дій у населення проти свавілля і насильства з боку представників влади розширюється, набирає обертів і стає більш радикальним саме у регіонах, які вважаються базовими для Партії регіонів.

Збітнєв зазначив, що виправити ситуацію в органах внутрішніх справ лише відставкою міністра внутрішніх справ не вдасться. Необхідно докорінно реформувати всю систему МВС.

Крім того, він навів статистичні данні, які свідчать, що за останній рік кількість правопорушень, скоєних співробітниками різних правоохоронних органів, сягнула майже мільйона.

"Це означає, що вони воюють із власним народом... І таке ми будемо бачити кожного дня, поки або не зміниться режим, або не буде переформатовано МВС. Тому виходу немає - необхідна самоорганізація суспільства для захисту від диктатури і свавілля", - заявив Збітнєв.

- Ми можемо залишити Межигір'я, все що завгодно, однак люди повинні піти! - стверджує політик. - І ми, і вони повинні зберегти мир. Не тільки для українців, а й для всіх тих, хто проживає на території України, для злагоди, для процвітання. Сьогодні ж до кордонів країни підійшли надзвичайно негативні тенденції. Як писав Нассім Талєб (американський економіст, математик і трейдер, котрий передбачив світову фінансову кризу 2008 року — авт.) у своєму творі “Чорний лебідь”, “події, яких ми не чекали, можуть статися несподівано”. Всі ці бунти, громадянські війни стаються несподівано. Незалежно від так званого “світового уряду”, від Фейсбуку чи решти чинників. Ці процеси не контролює ніхто — ні Америка, ні Росія. Люди у погонах, знущаючись над співгромадянами, самі провокують такі процеси.

ДОБРОВІЛЬЦІ, МЕРЩІЙ НА ВИХІД!

Своєю чергою лідер МГО “Інтернаціональний союз” Лариса Абрамович зауважила, що від свавілля правоохоронців потерпають також представники національних меншин.

"Якщо міліція не захищає народ, то народ сам повинен захищатися", - сказала вона.

Продовжуючи тему, голова координаційної ради Національної поліції місцевого самоврядування Володимир Волков висловив думку, що всім нинішнім працівникам правоохоронних органів треба... добровільно написати рапорти на звільнення і покаятися перед народом.

"Я би запропонував кожному з цієї організації написати заяву і піти. По одному, навіть цілим райвідділом, управлінням, і покаятися перед народом, що служили цій владі. Я пропоную міліції здатися народу, а не здаватися владі. Це єдиний вихід, щоб народ не підняв вас", - сказав він.

При цьому голова координаційної ради Національної поліції місцевого самоврядування наголосив, що також виступає за формування загонів самооборони для захисту від свавілля міліції.

Водночас голова жіночого руху "За вільну Україну" Раїса Шматко повідомила: за наявною у неї від мешканців Врадіївки інформацією, позавчора вночі до найактивніших учасників акцій протесту проти свавілля місцевих міліціонерів "для бесіди" приходили бійці спецпідрозділу "Беркут" і до двох активістів навіть застосували фізичну силу.

- Захарченко, Онищенко, іще декілька подібних людей наврядчи самі підуть з посад — окрім як “вперед ногами”. Рано чи пізно українців настільки “дістануть”, настільки поставлять на коліна, що в один момент ми всі встанемо — і почнемо відстоювати те, на що маємо право! - попереджає громадський активіст.

Довідка “Гречки”. Підполковник міліції Петро Онищенко, який помер цьогоріч на початку березня, зазвичай керував міліцією столиці під час протестних акції опозиції. Заступник начальника управління громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві, кажуть про небіжчика опозиціонери, “попив чимало їхньої крові”...

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # snaiper 06.07.2013, 13:04
Сейчас чинуши от ПР рассказывают какие они хорошие..Было-б ыло,но что сейчас вытворяют силовики и не только,любой чиновник чувствует себя Богом,такого даже в знаменитые 37-53 годы,читая мемуары,не было!Наоборот ,тогда чиновнивничеств о было поставлено на место!Был категорически против свободной продажи нарезного оружия;сейчас нет...
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити