Суспільство

Хто не має права на безкоштовний проїзд у комунальному транспорті Кропивницького

. 11597

Пенсіонери за вислугою років та інваліди ІІІ групи не мають права на безкоштовний проїзд у комунальному транспорті Кропивницького.

Днями користувачі соцмереж з’явилась інформація, що у комунальному транспорті відмовляють у безкоштовному проїзді пенсіонерам за вислугою років, людям з інвалідністю ІІІ групи та соцпрацівникам, які, нібито, ще нещодавно їздили безкоштовно.

«Гречка» звернулась за роз’ясненнями до профільного управління міськради.

«Транспортне обслуговування осіб з інвалідністю здійснюється на пільгових умовах: особи з інвалідністю 1, 2 груп, діти з інвалідністю та особи, що супроводжують людей з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю, мають право на безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті. Такої категорії як особи з ІІІ групою інвалідністю в цьому законі немає. Зміни щодо виключення цієї групи осіб були внесені в 2014 році, а набули чинності з 1 червня 2015 року.
КП «Електротранс» з початку 2018 року не перевозить інвалідів ІІІ групи, відповідно не отримує компенсації за їх перевезення.
Пенсіонери за віком мають право на проїзд у міському комунальному транспорті. Постанова №354 від 1993 року чинна. Що стосується пенсіонерів за вислугою років – ця категорія осіб права на пільговий проїзд, відповідно до законодавства, немає і ніколи не мала», - прокоментував ситуацію Олександр Вергун, начальник управління транспорту і зв’язку міськради.

Щодо проїзду соцпрацівників, проблема може бути пов’язана з великою плинністю кадрів серед кондукторів.

«Щодо соцпрацівників минулого року було звернення керівників Фортечної і Подільської районних рад, оскільки соцпрацівники, які надають допомогу найчастіше людям літнього віку щодня здійснюють по 4-5 поїздок щодня, і міськрада прийняла рішення, щоб для них проїзд у комунальному транспорті був безкоштовним. Але по закону в них цієї пільги немає. Це вже, так би мовити, надання пільги за кошт міського бюджету. Тому для соцпрацівників КП «Електротранс» надано можливість користуватись в робочі дні з 8.00 до 17.00. Цього тижня з’явились питання про відмови. Тому керівництво «Електротрансу» проведе додатковий інструктаж для кондукторів»- зазначив Вергун.

Якщо у пасажирів виникають запитання чи зауваження до роботи комунального транспорту можна звертатись безпосередньо до КП «Електротранс» за телефоном 095 726 09 39 та до управління транспорту і зв’язку за телефоном 24-58-98.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама