Суспільство

У Кропивницькому маршрутникам планують дозволити самостійно встановлювати тарифи

. 3070

Перевізники, які обслуговують міські маршрутки у Кропивницькому, пропонуватимуть свої обґрунтовані тарифи на послуги перевезення, які не регулюватиме міськрада. Таку ідею неодноразово озвучував міський голова Андрій Райкович, а тепер з'явився і відповідний проект рішення.

 watermarked derkiy132 copy copy

На думку Райковича, вільний ринок цін сприятиме конкуренції між перевізниками, що в результаті має призвести до надання ліпших послуг перевезення. Відзначимо, що містяни неодноразово скаржилися на брудні маршрутки, хамовитих водіїв тощо.

На сайті міськради 27 липня був оприлюднений проект рішення виконкому "Про регулювання питань щодо перевезення пасажирів у міському пасажирському автомобільному транспорті".

Згідно з проектом, в місті застосовуватимуть вільні тарифи на послуги пасажирського автомобільного транспорту. Під час формування вільних тарифів на послуги підприємства-перевізники мають обов’язково використовувати Методику розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затверджену наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 17 листопада 2009 року №1175. Натомість департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій, управління розвитку транспорту та зв’язку міськради перевірятимуть розрахунки тарифів, поданих підприємствами-перевізниками на відповідність Методиці розрахунку.

У методиці розрахунку зазначено, вільний тариф на послуги встановлюється перевізником самостійно за згодою сторін.

Варто відзначити, що постановою Кабінету міністрів України №240 від 25 березня 2015 року внесено правки до постанови Кабміну №1548 від 25 грудня 1996 року "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" та виключено пункт про те, що обласні органи державної виконавчої влади мають право встановлювати і регулювати тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні.

В лютому Мінінфраструктури ініціювало вільний ринок тарифів для автобусних перевізників між областями. За принципом подання заявки це мало надати змогу кільком перевізникам обслуговувати один маршрут, а громадянам обирати кращого.

Про те, як працюватиме подібна система у Кропивницькому, де на деякі малопопулярні маршрути не завжди знаходиться хоча б один бажаючий перевізник, поки невідомо. За інформацією прес-служби міськради, управління розвитку транспорту і зв'язку наразі не готове коментувати як працюватиме ринок вільних цін для перевізників у місті, адже відповідне питання ще на стадії опрацювання.

Нагадаємо, що в липні був встановлений тариф на проїзду маршрутках Кропивницького на рівні 5 гривень. Натомість відзначимо, що на початку року перевізники пропонували підвищення на проїзд до 5,5 - 6 гривень.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама