Суспільство

На Держпродспоживслужбу поскаржаться в СБУ через розлитий у Кропивницькому хімікат

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3174

У пробах грунту на вулиці Попова, 4 у Кропивницькому перевищені показники допустимих норм міді та цинку.

 

38085261 2062323964020921 1917272490401333248 n

Показник міді 4,15 мг/кг при нормативі 3 мг/кг, цинку 44,5 мг/кг при нормативі 23 мг/кг. Такі висновки зробив лабораторний центр після досліджень проведених 1 серпня.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив керівник спецінспекції Андрій Максюта. Наразі точно неможливо встановити, що саме за речовину розлито, але підозрюють, що це крезол - сильний антисептик.

Довідка. Крезол - неочищена карболова кислота, дезінфекційний засіб. Жовтувато-бура рідина своєрідно присмаленого запаху, малорозчинна у воді, добре розчиняється в милі. Крезол застосовується в вигляді крезолової води. Вдихання парів крезолу може викликати головний біль, нудоту, діарею, запаморочення, слабкість, задишки, затуманення зору, болі в животі, блювання і висип, підвищення печінкових проб.

У свою чергу Максюта обурився заявам Держпродспоживслужби, які до проведення додаткових лабораторних аналізів надали рекомендації як боротись із хімікатом.

Зокрема на сайті відомства зазначили:
"З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення спеціалісти Держпродспоживслужби міста рекомендували міській владі, Державній службі з надзвичайних ситуацій вжити заходи з ліквідації речовини, а саме: вимити проточною водою територію з асфальтним покриттям; вирішити питання відкачування рідини, що розлита біля контейнерів; зняти грунт на ширину 30-50 см від країв розливу та глибину проникнення речовини з подальшою утилізацією; провести засипання місця видалення грунту водонепроникним шаром; після проведення вищевказаних робіт забезпечити позачергове миття майданчика для збору сміття."

"Які ви могли дати рекомендації не дочекавшись результату лабораторного аналізу? Яке пересипання ви провели? Про який полив водою мова? Ви знали яку рідину було розлито на контейнерному майданчику коли давали рекомендації 30.07.2018 року?Про крезол чули щось в той момент? Чим обробляється заражена територія в такому разі - водою? " - обурюється Максюта і додав, що публічно звертається до СБУ з проханням перевірити дії керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Нагадаємо, у вихідні надійшла інформація про те, що у сміттєві баки на Попова вилили невідому рідину і люди скаржаться на погіршення самопочуття.

 

Поширюйте

Коментуйте