Суспільство

Громадські активісти хочуть призупинити дію тарифів на воду в Кіровоградській області

. 4642

 

Обґрунтованість тарифів на водопостачання та водовідведення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» для мешканців Кіровоградської області на 2019-й рік може перевірити Держаудитслужба.

0 02 05 0602f6c6e6dd789495779c1dced9c0ec8ec0f9de4d6d62864aee133c7fff5b2a full

Принаймні відповідне звернення до Держаудитслужби в Кіровоградській області прийнято постійною комісією з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів.

Нагадаємо, що громадські активісти вважають, що процедура обговорення серед населення підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення в області до 30 гривень у 2019 році відбулася з порушеннями. У зв’язку з чим (на звернення громадських організацій) і було ініційоване засідання постійної комісії облради.

Однак представники Громадських рад при Кіровоградській облдержадміністрації та виконкомі міськради Кропивницького вважають, що питання з призупинення дії тарифів на воду на час перевірки обґрунтованості тарифів в обласній раді спеціально ігнорують.

- Спочатку нас ігнорували, але коли ми винесли це все в громадську площину – почали прислухатися, але почалися і залякування, - каже заступник голови Громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації Микола Гречуха.

38518031 234812073904963 8343055400764964864 n

- Посадові особи не зацікавлені в зниженні тарифів, а зацікавлені в максимальному їх підвищенні і зароблянні коштів на населенні області, - відзначає член Громадської ради при виконкомі міської ради м. Кропивницького і при Кіровоградській облдержадміністрації Сергій Кернасюк. – На останні два засідання постійної комісії обласної ради робоча група не була запрошена в повному складі. Керівництво обласної ради намагається заблокувати роботу робочої групи шляхом неповідомлення членів робочої групи про засідання постійної комісії. І таким чином просто замовчує питання про підвищення тарифів.

Натомість голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів Юрій Кайдаш розповідає, що про засідання повідомляли.

- У переліку питань, які мені скидали за тиждень чи навіть більше на комісію були прізвища тих основних. Не було вказано кількості людей. Я думав, що буде троє людини, а кожен привів з собою групу підтримки, тому засідання проходило неефективно. На комісію може бути присутній кожен охочий, але він має хоча б записатися хто він, - каже Юрій Кайдаш.

Відзначимо, що за результатами зустрічі громадськості з представництвом «Дніпро-Кіровоград» на сайті підприємства були викладені документи про розрахунки тарифів на 2019-й рік.

Однак, за словами громадських активістів на сайті «Дніпро-Кіровоград» викладена неповна інформація, що унеможливлює вивчення обґрунтованості тарифів.

- Я не економіст, але люди, які дивилися і розуміються в цьому казали, що там немає нічого такого суттєвого з чого можна зробити висновки, - каже Микола Гречуха.

До речі, до Держаудитслужби Кіровоградській області про перевірку ОКВП «Дніпро-Кіровоград» також звернулися і Громадські ради при облдержадміністрації і міськради Кропивницького.

- Також ми звернемося до Чорноіваненка (голова облради, - ред.) з проханням ініціювати повторне зібрання комісії ЖКГ за участі пана Ілика (гендиректор «Дніпро-Кіровоград», - ред.), керівника Держаудитслужби і будемо порушувати питання про призупинення тарифу до моменту поки не буде проведено аудиту і повторної згідно з законодавством процедури слухань і затверджень з підняття тарифу на воду, або не підняття тарифу, якщо виявиться, що підстав на підняття немає , - каже Микола Гречуха.

Натомість голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів Юрій Кайдаш вважає, що питанням компенсації тарифів на воду для громадян, які не можуть платити повну вартість має займатися місцева влада на прикладі компенсації за проїзд у громадському транспорті.

- Компенсувати витрат тим прошаркам населення, які не мають субсидії, але якщо їм треба компенсувати різницю в тарифі, має лише місцева влада, тобто місто, громади з власного бюджету, - відзначив Юрій Кайдаш.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама