Суспільство

Створити піклувальні ради в школах Кропивницького допоможуть активісти

. 1554

Час від часу у школах Кропивницького спалахують «фінансові скандали». Як же ж школі вийти із цього піке конфліктності? Відповідь очевидна: просто виконувати Закон України «Про освіту». Не вибірково, а постатейно. Прийнятий у вересні минулого року цей документ дає можливість сформувати прозору систему управління навчальним закладом. Так, наприклад, стаття 29 закону вводить у шкільну систему управління особливий колегіальних орган – піклувальну раду. Активна і гарно функціонуюча рада дала би можливість «висвітлити» усі темні і незрозумілі місця у шкільній фінансовій системі. Це, погодьтеся, дуже швидко зняло б додаткову напругу і дало би можливість дітям спокійно вчитися, батькам не задавати одні й ті ж самі запитання, а керівництву школи та вчителям з радістю працювати.

Що ж таке «піклувальна рада»? Це самоврядний колегіальний орган у шкільній системі управління. Піклувальна рада виконує три прості, але важливі функції:

1) формує стратегію розвитку у тісній співпраці із керівництвом навчального закладу;
2) знаходить додаткове фінансування для реалізації цієї самої стратегії;
3) контролює витрачання кошторису та дії керівництва школи щодо виконання стратегії і витрачання фінансів.

До складу піклувальної ради можуть входити:
• батьки, діти яких вчяться у цій школі;
• колишні учні цієї школі;
• успішні люди, яким довіряє громада;
• представники громадських організацій.
Піклувальна рада створюється за рішенням засновника. У м. Кропивницький засновником усіх шкіл є міська рада. Саме вона своїм рішенням може або створити, або уповноважити управління освіти піклувальну раду.

Здавалося б, шкільному керівництву, яке заморилося від постійних фінансових нарікань з боку батьків, час докласти максимально зусиль, щоби піклувальним радам бути. Але – ні, так не сталося. У шкільній системі державно-громадського управління м. Кропивницький і Кіровоградської області загалом до цього часу збереглися архаїчні батьківські комітети. Закону «Про освіту» уже майже рік, Міністерство освіти і науки зняло із себе будь-яку відповідальність за діяльність батьківських комітетів, а вони і досі є. Чому? Можливо тому, що вони слухняні і зручні, майже завжди погоджуються з усіма рішеннями педколективу. А от про переваги, які дають піклувальні ради кожній школі, у місті та області так ніхто і не чув.

На нашу думку, щоби закон запрацював у повну силу, необхідно об’єднати зусилля батьків, місцевих депутатів і керівництва шкіл. Громада дійсно має взяти це питання у свої руки заради наших дітей. Прикладом для м. Кропивницький можуть стати громади Добровеличківки, Помічної і Тишківки, які уже дали своє добро на формування піклувальних рад у кожній школі.

Команда громадської організації КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» готова допомогти у створенні піклувальних рад у м. Кропивницький.

Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці Чеської громадської організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційного співробітництва Міністерства закордонних справ Чеської республіки.

Алла Волошина,
+38 067 611 23 00; avvoloshyna@gmail.com; https://www.facebook.com/alla.voloshyna

Поширюйте

Коментуйте


Реклама