Суспільство

На Новомиколаївці спалахнув конфлікт через колись спільне подвір’я (ФОТО, ВІДЕО)

. 6880

У Кропивницькому в районі Новомиколаївки понад два роки триває конфлікт між жителями кількох будинків, чиї подвір’я виходять у загальний двір, та родиною, яка придбала цю земельну ділянку. Власники стверджують, що хочуть побудувати на ній дитячий майданчик, сусіди проти, адже через це втратять змогу вийти з власного подвір’я та дістатись господарських споруд.

parkk1

«Вже два місяці сюди приходять невідомі та порядкують на земельній ділянці, що донедавна була комунальною територією та слугувала для жителів кількох будинків під’їздом до їх осель», - розповідає Катерина Букєєва, жителька будинку по вулиці Олени Теліги, 89.

Дівчина живе в будинку за цією адресою від народження, з нею проживає і 10-річний син. Паркан, який за її словами, стоїть тут не одне десятиріччя, опинився на «чужій землі», адже без відома місцевих жителів земельну ділянку загального користування передали в приватні руки.

parkk2

«Ми дізнались по факту, що ця ділянка продана. Нас ніхто не запитував, не радився. Більше того, свого часу нас запевнили, що це спільний двір і він не підлягає приватизації», - говорить місцева жителька Валентина Верхоломчук. - Я переконана, що тут присутня корупційна складова».

Катерина погоджується, що її паркан «виліз» на спільну територію, проте стверджує, що стоїть він тут не перше десятиліття. А днями невідомі просто розламали огорожу та пом’яли ворота, які довелось зняти.

«Так, мій паркан стоїть далі ніж закінчується моя земельна ділянка, але він стояв тут скільки я себе пам’ятаю, лише був колись дерев’яним, а зараз він металевий, - говорить Катерина. – Мій батько все життя пропрацював на «Червоній зірці», він отримав тут житло. І це єдиний вихід з нашого подвір’я».

parkk3

Власниця земельної ділянки Анна Бондар переконує, що має Державний акт на землю, і придбала її у іншого власника у 2018 році, а нині хоче поставити на ній дитячий майданчик для всіх, хто проживає в цьому районі.

«Ми ставимо паркан в межах, зазначених в документах. Намагались нормально вирішити питання з сусідським парканом, але нам не йдуть на зустріч. Ми ж, в свою чергу, готові залишити під'їзд до подвір’я родини Катерини, але вона відмовляється», - стверджує Бондар.

Попередньому власнику земельної ділянки Геннадію Мялу акт права власності на цю землю ще 3 червня 2013 року посвідчив, відомий по нещодавніх подіях з рейдерським захопленням фермерського господарства на Кіровоградщині, державний реєстратор Задніпряний О. А.

Окрім словесних «дуелей» між жінками та їх друзями спалахували бійки, Катерина стверджує, що її знайомого вдарили лопатою, те саме говорить і Анна про свого чоловіка, йому нібито розбили голову. Все це супроводжується постійними викликами поліції та взаємними погрозами. Одні люди бояться ставити машину неподалік «будівельного майданчику» та розповідають, що їм погрожують фізичною розправою, інші ж побоюються за своє здоров’я та безпеку своїх працівників.

Крапку у вирішенні питання стосовно самовільного паркану, на колись загальному подвір’ї, два роки тому поставив апеляційний суд.

parkk4

Власники земельної ділянки звернулись до суду з вимогою усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою, площею 0,0400га, що розташована за адресою: м.Кропивницький, вул.Братиславська, (між будинками №66 та №68) та забов'язати відповідача надати доступ до земельної ділянки, на якій зі сторони житлового будинку по вул.Тельмана, 89/68 встановлено металевий паркан з хвірткою, від якого до вул. Братиславської земельна ділянка перегороджена старим деревяним парканом та будівельними відходами. Суд відмовив у задоволенні цього позову. Проте 20 червня 2016 колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Кіровоградської області у складі: головуючого судді Черненко В.В., суддів - Потапенка В.І., Чорнобривець О.С. скасувала рішення Кіровського районного суду та ухвалила нове рішення, яким задовольнила позов.

Сьогодні, 7 серпня, на місці конфлікту побував заступник міського голови з питань ЖКГ Олександр Мосін. Він доручив керівнику спеціалізованої інспекції розібратись в ситуації, та запросив представника жителів колись спільного подвір’я на завтрашнє засідання постійної комісії міської ради Кропивницького, з тим, щоб звернутись до депутатів, а ті в свою чергу з’ясували, як спільний двір без відома мешканців найближчих будинків перейшов до приватної власності.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама