Жителі Кіровоградщини стали більш патріотичними: результати соціологічного дослідження

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 778

У порівнянні із даними попереднього дослідження, жителі Кіровоградщини стали більш патріотичними, хоча громадська думка щодо діяльності нинішньої влади на Кіровоградщині майже не змінилася, більш того, з’явилося більше людей, які не могли точно відповісти на поставлені їм запитання. Про це повідомив під час ранкової апаратної наради керівник Центрально-української соціологічної лабораторії Едуард Клюєнко, показуючи результати проведеного дослідження.


В опитуванні взяло участь майже 600 респондентів із 29 населених пунктів. Дослідження проводилося з 6 по 21 червня. Згідно із результатами опитування, основними проблемами для жителів нашої області залишаються низькі зарплати, високі ціни на ринку, в тому числі на комунальні послуги, безробіття, незадовільний стан доріг та низька якість комунальних послуг. Втім, 12 % з усіх опитаних, а це близько 70 опитаних, взагалі повідомили, що їх нічого не турбує і вони не мають ніяких проблем, що свідчить про байдужість людей, та про те, що вони живуть у "своєму світі".
До питань, якими повинні займатися органи влади, жителі області віднесли ремонт доріг, створення нових робочих місць, підвищення зарплат. Едуард Клюєнко зазначає , що багато вказаних питань не належать до компетенції органів місцевої влади, проте 33 % опитаних взагалі не знали що вказати, що говорить про необізнаність населення щодо обов’язків, які стоять перед можновладцями.

 

Сфери, де панує хабарництво, і надалі залишаються незмінними: медицина, ДАІ та загальноосвітні заклади. Не падає і показник недовіри до правоохоронних органів (прокуратура, суд та міліція): наприклад, понад 50 % опитаних не довіряє українській міліції.

Останні зміни у медицині жителі Кіровоградщини, згідно з представленою статистикою, оцінити ще не встигли. Лише 15 % з опитаних помітили покращення у медицині, проте 60 % висловлюють своє незадоволення загальним рівнем надання медичних послуг.

Перших людей області населення оцінює або негативно, або невизначено. Так діяльність Андрія Ніколаєнка відзначають відповіддю «Важко сказати», щоправда менше у порівнянні із даними попереднього дослідження, а от Микола Ковальчук, голова обласної ради Кіровоградської ОДА та Олександр Саінсус, міський голова м. Кіровограда цього разу отримали більше негативу та неоднозначних відповідей.

Втім, їхати з рідного населеного пункту, зважаючи на сумні цифри, жителі Кіровоградщини не поспішають. Едуард Клюєнко зазначає, що цифра бажаючих виїхати із області за останні пару років суттєво скоротилася: три роки тому він становив майже 70 %, а сьогодні вже 35 %.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити