Суспільство

Чи варто чекати ОТГ Кіровоградщини виборів на осінь

. 1271

Три новостворені ОТГ на Кіровоградщині чекають, але чи відбудуться вибори?

ЦВК немає правових підстав не призначати вибори в ОТГ, - таку думку має директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Яременко.

9 серпня ЦВК направила Постанову № 122 Голові Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя з проханням надати роз’яснення стосовно законодавчого регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні, якій зазначається, що вибори на керівні посади в об’єднаних громадах цього року призначатись не будуть. «Те, що на сьогодні в країні відсутнє правове регулювання всеукраїнських з 2018 року, так і місцевих референдумів з 2012 року, жодним чином не є підставою для не призначення виборів в ОТГ, вважає Олег Яременко. Відсутність законодавчих норм, які б врегульовували питання референдумів, не унеможливлює реалізацію інших законодавчих актів, якими передбачено вирішення окремих питань альтернативними референдумам способами».

Опоненти реформи намагаються знайти в Постанові ЦВК №22 від 9.08.18р. загрозу для подальшого об’єднання громад. Але Директор Центру вважає, що вибори органів управління у новостворених ОТГ обов’язково відбудуться у цьому році, адже Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (чч.5, 7 ст. 7 та ч. 1 ст. 8) передбачає альтернативні варіанти прийняття рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад, зокрема шляхом прийняття таких рішень відповідними місцевими радами. Отже, відсутність законодавчого врегулювання процедур проведення референдуму не позбавляє територіальну громаду здійснити своє волевиявлення у інший передбаченим законодавством спосіб, тобто шляхом прийняття відповідною радою рішення про об’єднання.

Дії ЦВК підривають довіру до реформи децентралізації та нівелюють здобутки та працю мільйонів людей, які стали активними учасниками об’єднавчих процесів, вважають експерти з децентралізації.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама