Суспільство

Альтернативна початкова школа у Кропивницькому: Ми за право вибору

. 3559

Уже рік у Кропивницькому працює альтернативна початкова школа, де торік сім учнів закінчили 1 та 2 класи. Зараз проходить набір у 2 та 3 клас на новий навчальний рік.

 

38831578 513099909103204 2432160647383875584 n

Варто відзначити, що альтернативна початкова школа працює на основі екстернатної форми навчання.

Дві мами - представниці школи Марина та Влада поділились з читачами «Гречки» їхніми досягненнями та планами на майбутнє.

«Ми хотіли створити для дітей комфортні умови, щоб вони з цієї зони комфорту могли емоційно спокійно отримувати знання та інформацію», - каже представниця школи, а також мама двох учнів, Марина Сулима.

Торік у першому класі навчалося 3, а у другому - 4 учня. Всі діти залишились на наступний рік. Але наразі школа шукає дітей, щоб це було легше фінансово.

«Шукаємо дітей, щоб можна було розділити оплату вчителів. Наразі в нас короткострокова ціль: щоб наші діти вчилися з цими ж вчителями в тому ж темпі і в тих умовах, які були минулого року. Щоб наші діти могли закінчити початкову школу у такому форматі навчання», - каже пані Марина.

В альтернативній школі немає уроків фізкультури, музики та англійської мови. Проте з цього року планують ввести заняття з англійської мови, якщо буде достатня кількість учнів.

Вчитель англійської мови, музики та фізкультури - це досить великі додаткові витрати. Тому над англійською мовою ми думаємо, якщо буде достатня кількість дітей і всі батьки захочуть, щоб діти вивчати англійську мову, то ми організуємо це в школі. Щодо фізкультури, то майже всі діти займаються якимись фізичними навантаженнями окрім школи. Вони ходять на гуртки, наприклад: танці, айкідо, плавання і вони є значно ефективніші ніж звичайні уроки фізкультури в загальноосвітніх школах. Діти активні, вони мають рухливі заняття і у них є ігровий майданчик. І на перервах, і після уроків вчитель ходить з ними гуляти», - відзначає представниця школи, мама учениці школи, Влада Казаріна.
У квітні школа закінчила процес атестації. Всі діти були переведенні до наступного класу та отримали табель успішності.

«Весною діти дуже часто прогулювались парком, адже мали більше вільного часу. Іноді вони проводять заняття на вулиці», - каже пані Влада

Вчителі завжди йдуть на зустріч та дуже лояльні до батьків та дітей. Прислуховуються до всіх побажань батьків. Школярі вже чекають на осінь, щоб знову зустрітися зі своїми друзями та вчителями.

«Зараз діти не можуть дочекатися, щоб піти до школи. Моя донька розклала всі свої шкільні спідниці, сарафани і рахує дні до початку занять. Діти один одному не набридли, навіть влітку вони спілкуються та надсилають один одному відео з відпочинку», - каже Влада
Діти навчались 3 дні на тиждень і встигали все і не втомлювались. У цьому році планують зробити 4 дні навчання. У школі немає дзвоника заняття плавно переходять в перерви, коли діти мають час на обід та спілкування з однокласниками.
«У них не було дзвоника, не було конкретних меж. У них є час вони займаються. Наприклад вони дослідили тему, вивчили матеріал, потім відпочивають мають змогу перекусити ,побігати та провідати один одного по різних класах», - розповідає Влада.

Є змога виконувати домашні завдання в школі, аби після занять мати час на хобі та відпочинок.

«Коли вони щось прочитали, проговорили потім відповіли на питання, зліпили з пластиліну героїв, погралися, придумали інші варіанти розвитку подій. Вийшли інтегрували це надворі , все це ще раз промалювали ось так і вивчили. Натомість,у звичайній школі, коли велика кількість людей, вчитель просто фізично не може донести до кожного матеріал. Тому після школи першокласники мусять сидіти і проводити вдома багато часу за матеріалом, який не зрозуміли в школі. А в цей час могли відпочивати, гратись чи займатись своїм хобі», - розповідає пані Марина.

Садочок на сусідньому поверсі забезпечує школу обідами та сніданками з можливістю урахування безглютенової та безказеїнової дієти. Ціна альтернативної школи залежить від кількості дітей, які будуть у ній навчатись.

«Насправді, кожна школа має фонд школи та фонд класу, який потрібно платити кожного місяця. Від знайомих чула, що аби піти до першого класу, вони робили величезні ремонти з новими стелями, підлогами. Купували великі телевізори і це реально виливається в немаленькі суми», - каже Влада.

«Ми знаємо яку платню ми маємо платити вчителям і знаємо скільки коштує їжа. Минулого року це виходило близько 1200 гривень. Це не комерційний проект ми з цього жодної копійки не маємо», - додає Марина.

У Вінниці є гімназія, яка займається навчанням за формою екстернату. Учні альтернативної школи оформлені там і здають атестацію,а потім отримували табелі успішності . Зараз є багато дистанційних шкіл які надсилають постійні контрольні роботи ,також навчання в онлайн форматі .
«Я розумію що є діти та батьки, яким чудово в загальноосвітній школі, де вони себе класно почувають. Просто всі діти різні і що для когось чудово для когось взагалі неприйнятно. Ми за право вибору, якщо є діти які хочуть інших шляхів і батьки то ми за», - додає наостанок Влада.

Нагадаємо, також у Кропивницькому успішно працює альтернативна школа і для старших учнів. Зі школярами постійно перебуває тьютор, а на окремі заняття приходять вчителі-предметники.

Фото із учнів школи із архіву мам

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама