Суспільство

"Дніпро-Кіровоград" щомісяця зможе отримувати додаткові 5 мільйонів гривень - Довжук

. 1871

ОКВГ "Дніпро-Кіровоград" завдяки змінам правил приймання стічних вод може отримуватиме 5,6 млн грн додаткових коштів за понаднормові скиди стічних вод у каналізацію щомісяця.

39253367 972294409620687 2282710770623971328 n

Про це сьогодні розповіла директорка департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської області Ольга Довжук. За її словами, це пов'язано зі змінами загальнодержавних правил приймання стічних вод.

- Підприємства платитимуть значні штрафи за скид недоочищених стічних вод, - відзначає Ольга Довжук.

Наприклад, за перевищення скидів стічних вод у міську каналізацію щомісячно м'ясокомбінат "Ятрань" сплачуватиме 900 тис. грн до бюджету.

Натомість, гендиректор ОКВГ "Дніпро-Кіровоград" Роман Ілик розповів "Гречці", що не знає про названі пані Довжук суми коштів і відзначає, що наразі підприємство оновлює правила приймання стічних вод для абонентів "Дніпро-Кіровоград".  Вже оновлені правила будуть розглянуті  на сесії облради.

- Насправді це не є якимись запланованими додатковими коштами. Є чітко визначені законодавством гранично допустимі концентрації для водоканалів на скид у водні об’єкти з очисних споруд, і для підприємств – на скид в комунальні системи каналізації. Якщо підприємство «Ятрань» відповідно скидатиме стоки, які будуть в межах цих концентрацій, то воно платитиме 0 гривень  за перевищення нормативних концентрацій. Якщо буде недоочищати, або скидатиме забрудненими з перевищеннями допустимих концентрацій, то сплачуватиме відповідно до затвердженої державної методики про розрахунок сплати за перевищення допустимої концентрації. Сказати чітко хто і скільки платитиме ми не можемо – все залежить лише від споживача, - каже Роман Ілик. – Основна зміна стосується того, що раніше водоканали по країні розраховували додатково вартість на очистку додаткових концентрацій забруднення. А зараз ми нічого не розраховуватимемо, а вартість доочистки дорівнюватиме вартості тарифу на водовідведення. Тобто глобально ми бачимо, що підприємствам за понаднормативні забрудненням доведеться платити більше.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама