Суспільство

Без епідемічних ускладнень: назвали результати перевірок літніх таборів на Кіровоградщині

. 1862

Під час роботи літніх таборів відпочинку та оздоровлення в Кіровоградській області працівниками Держпродспоживслужби були виявлені порушення у 332 закладах, а це 52,3% від їх загальної кількості в регіоні.

1e5f86514dead4a4179853fa9cef4ed1 XL

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

У шести позаміських таборах: ДОЗ «Сонячний» Долинського району, ТОВ ДЗОВ «Дружба» Олександрійського району, ТОВ «Оздоровчий комплекс «Лісова пісня» Маловисківського району, ТОВ ДЗОВ «Чайка» Гайворонського району, ТОВ ДЗОВ «Бригантина» Новоархангельського району, ДОЗ «Жовтень» Олександрівського району під час проходження ІІ–ІV змін оздоровлення перевіряли умови перебування й оздоровлення дітей, безпечність їх харчування і відпочинку.

 Під час перевірок були виявлені наступні порушення: недостатня кількість твердого інвентаря (шаф для зберігання одягу), біля корпусів пошкоджене асфальтне покриття, обліково-звітна документація з організації харчування ведеться не за встановленою формою, відсутні товарно-транспортні накладні на деякі продукти харчування, прибиральний інвентар немаркований. Виявлені порушення були усунені, окрім придбання меблів у достатній кількості та облаштування асфальтного покриття (термін виконання цих пропозицій - до травня 2019 року).

На санітарно-хімічні показники досліджено 93 проби питної води, з яких не відповідали Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 37 проб (39,7%) по 2 заміським закладам оздоровлення в період ІІІ та ІV оздоровчих змін.

За мікробіологічними показниками 93 проби питної води без відхилень. Досліджено проби води з річок, відкритих водойм на дитячих пляжах (7 проб без відхилень); піску на пляжах (26 проб, з яких 3 проби (11,5%) не відповідали нормам за паразитологічними показниками - було виявлено яйця гельмінтів). Досліджено на калорійність 28 готових страв, з них не відповідала нормам 1 проба (4,0%), щодо дослідження на бактеріологічне забруднення – 26 проб без відхилень. Нестандартні результати досліджень змивів з обладнання, одягу та рук працівників були виявлені на всіх харчоблоках заміських закладів, з 320 обстежень не відповідали нормам 46 (14,4%).

Керівників закладів, в яких показники питної води не відповідали вимогам нормативної документації, було зобов’язано організувати водно-питний режим та забезпечити дітей якісною питною водою, в тому числі бутильованою, яка відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10. При виявленні нестандартних змивів керівникам закладів було надано рекомендації з проведення генерального прибирання з використанням дезінфікуючих засобів та дотримання правил миття посуду. У закладах, в яких продовжувалась оздоровча кампанія, було проведено повторні дослідження змивів з обладнання, одягу та рук працівників. Два заміські заклади оздоровлення для організації питного режиму дітей використовували бутильовану воду (ДОЗ «Сонячний» та ТОВ ДЗОВ «Дружба»). Тимчасово не функціонував пляж в одному оздоровчому закладі (ТОВ ДЗОВ «Чайка»).

Приписи та пропозиції Держпродспоживслужби області виконані на 95% у зв’язку з тим, що терміни усунення деяких порушень встановлені до 2019 року.

Спалахів інфекційних хвороб і харчових отруєнь впродовж оздоровчого сезону не зареєстровано. Випадків педикульозу серед дітей, які перебували в закладах оздоровлення, не виявлено.

 

"В цілому оздоровча кампанія в області пройшла спокійно, без епідемічних ускладнень", - відзначають у прес-службі.

Загалом цьогоріч Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області було погоджено роботу 507 закладів оздоровлення та відпочинку дітей. Протягом оздоровчої кампанії, яка завершилася 28 серпня,  в закладах оздоровлення та відпочинку побували 39735 дітей.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама