Суспільство

У Кропивницькому до кінця року обіцяють передати прибудинкові території ОСББ (ФОТО)

. 2436

До закінчення 2018-го року в Кропивницькому планують вирішити питання передачі прибудинкових територій у власність ОСББ.

40432280 235332690426856 2734096440270782464 n

Про це стало відомо сьогодні, 31 серпня, під час зустрічі представників ОСББ, Громадської ради при міськраді, керівників профільних управлінь міськради під головування секретаря міськради Андрія Табалова.

Зокрема, ще на початку обговорень голова Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради Кропивницького Леонід Лузан відзначив, якщо до початку 2019-року в мерії не приймуть відповідного рішення, то після Нового року можуть бути протести під стінами міськради.

Як з’ясувалося, вже кілька років ОСББ міста працювали спільно з профільними комісіями міськради над проектом тимчасового положення «Про порядок передачі ОСББ прибудинкових територій». Однак документація так і не дійшла до голосування депутатами на сесії.

До речі, є приклади інших міст: Вінниці, Києва, Львова, Рівного, коли ОСББ були передані земельні ділянки у постійне користування. Такі рішення органи місцевого самоврядування прийняли не чекаючи відповідного положення від Кабміну. Наразі голови ОСББ хвилюються, що зі законодавчими змінами в наступному році вони втратять чергову можливість, зокрема, розпоряджатися земельними ділянками під будинки.

40406725 297663657497997 5532118675559022592 n

-  Для ОСББ та його мешканців витрати будуть пов’язані з оплатою вартості виготовлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку та платою за користування відповідною земельною ділянкою. А для органів місцевого самоврядування це витрати, пов’язані з прийняттям регуляторного акта, - розповіла голова ОСББ «Ізумрудне» Лідія Жавчик.  

Завдяки передачі земельних ділянок ОСББ дозволить їм вирішувати, що будувати гаражі, магазини чи дитячі майданчики та навіть ліпше доглядати за територією.

Натомість у міськраді земельні ділянки під будинки пропонують оформлювати не на юридичних осіб ОСББ, а самих мешканців. Інша думка – в деяких керівників ОСББ, які вважають, що будуть складнощі в подальшому, якщо мешканці виїжджатимуть і продаватимуть квартири. Приміром, це одне із спірних питань, яке буде ще опрацьовуватися на основі вже розробленого проекту тимчасового положення «Про порядок передачі ОСББ прибудинкових територій».

Його планують направити на розгляд до постійних комісій міськради земельних відносин та регуляторної політики. Усі ОСББ також будуть ознайомлені з проектом положення. ОСББ також мають надати свої пропозиції на основі цього положення.

- З понеділка уже починаємо розглядати документ в комісіях, а потім дійде черга і до сесії, - відзначив секретар міської ради Андрій Табалов. - Прогнозую, що в жовтні-листопаді розглянемо це питання на сесії, приймемо рішення і до нового року встигнемо.

За словами пана Табалова, проект відповідного положення оприлюднять на сайті міської ради також  з наступного понеділка, 3 вересня. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама