Суспільство

Вогонь з Вифлеєму в Кіровограді

. 1653

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Вогонь з Вифлеєму в КіровоградіВже вдруге в Кіровограді учасники громадського руху «Не Будь Байдужим» візьмуть участь в передачі Вифлеємського вогню миру.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Цей вогонь, що горить постійно у Вифлеємі, є спомином про прихід на землю Христа – нашого спасителя – котрий є символом Любові та Миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає сил, сподівання та надію. У XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Традиційно, Вогонь зберігається в церкві до Йордану — до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю або гасити раз запалену від Вогню свічку — за твердженням священиків, від цього святість Вогню не втрачається.

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Вогонь з Вифлеєму в Кіровограді

21 грудня 2008 року в Києві на Софіївській площі, відбулася урочиста передача Вифлиємського вогню пластунам з усієї України, серед них були і наші земляки. До столиці його привезли учасники веломарафону, які переправили вогонь з українсько-польського кордону.

Перша передача вогню в Кіровограді відбудеться 4 січня о 10.30 в Свято- Андіївському храмі міста, що розташований на селищі Гірничому. А 6 січня отримати Вогонь з Вифлеєму кіровоградці зможуть в усіх церквах міста.

Микола Леськів

Поширюйте

Коментуйте


Реклама