Суспільство

У Кропивницькому жінка отримала виробничу травму через незабезпечення засобами індивідуального захисту

. 5013

Сьогодні, 6 вересня, в управлінні Держпраці Кіровоградської області озвучили результати розслідування нещасного випадку кропивничанки Ніни Козупляки на виробництві ТОВ "ТРИ СТАР", яке сталося ще в липні.

1570 l

Про це «Гречці» повідомив син жінки Олег Козупляка.

- Нещасний випадок визнали таким, що стався на підприємстві. Діагноз - дермальні опіки долонь 0,2% (на моє запитання чому лише його включили до акта Н-1 відповіли, що лише по ньому у лікарнях надали документальне підтвердження). Немає вказівки і на теплову травму, хоча у висновках лікарів вона є, - розповідає Олег Козупляка. - Основна причина нещасного випадку - організаційна. Незабезпечення моєї мами засобами індивідуального захисту, недогляд з боку майстра дільниці і те, що моя мама не повідомила їм про опіки, які отримала у перший день роботи. При цьому про опіки знали і майстер дільниці, і її колеги ще зранку 21 липня.

Як повідомили «Гречці» в управлінні Держпраці в Кіровоградській області, протягом кількох днів акти по розслідуванню за формами Н-1 і Н-5 будуть надіслані всім членам комісії, Держслужбі з питань праці, слідчим органам, на підприємством, а також потерпілій. До речі, з цими документами, які мають термін дії 45 років, потерпіла в разі незгоди з висновками розслідування може звернутися до суду про призначення повторного розслідування.

- Нестиме відповідальність керівник та керівник зміни. Вини комісія у діях працівниці не вбачає,  - каже перший заступник начальника Управління Держпраці області Віталій Заніздра.

Однак, на думку Олега, у результатах розслідування є певні нестиковки, зокрема:

- У документах вказано, що мама була на фасуванні халви по коробках, сама ж вона запевняє, що просила її перевести на іншу роботу з огляду на важкість, але її залишили на місінні халви. У пояснювальних записках свідків нещасного випадку не вказаний характер роботи - просто пишуть, що після закінчення зміни.

Тож син потерпілої сподівається, що в поліції дозволять переглянути камери відеоспостереження на виробництві, щоб зняти питання: «де мама працювала і до котрої».

Натомість, за інформацією речниці ГУ Нацполіції в Кіровоградській області Віталіни Бевзенко, досудове розслідування триває:

- Інформація за цим факторм внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 271 Кримінального кодексу України і проводиться досудове слідство.

Санкція статті передбачає штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Також син потерпілої повідомив, що наразі його мама перебуває вдома й почуває себе загалом ліпше.

- Більш-менш вільно може ходити. Принаймні вдома обходиться без палички. В місто за виключенням поліклініки, де стоїмо на обліку в невропатолога, не виходить. Все ще погана ситуація з мовою, розібрати, що говорить можна, але до нормального стану ще далеко.

Нагадаємо, у Кропивницькому жінка потрапила в реанімацію в результаті травмування на підприємстві ТОВ "ТРИ СТАР". Згодом на виробництві було розпочато службове розслідування під керівництвом управління Держпраці в Кіровоградській області. Відзначимо, що загалом розслідування мало б тривати 10 робочих днів, однак через збирання необхідних документів та експертиз розслідування тривало понад місяць.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама