Суспільство

До Дня міста у Кропивницькому презентували «Вуличне піаніно» та люмінесцентний міні-мурал (ФОТО,ВІДЕО)

. 3679

Кропивницький поповнився відразу двома новинками, які за задумом авторів мають зробити наше місто привабливішим. В переддень Дня міста, Культурно-мистецький фонд "Перспектива" Артема Стрижакова презентував арт-інсталяцію «Вуличне піаніно» та люмінесцентний міні-мурал «Королева ночі».

pian1

Спочатку містяни слухали «Вуличне піаніно» біля бібліотеки для юнацтва по вулиці Дворцовій(в районі «Sho Bar»). Автор проекту Олександр Сорочан, хлопець розповідає, що давно хотів щоб у нашому місті з’явився цей інструмент, адже піаніно можна побачити на вулицях багатьох європейських міст.

pian2

«Я побачив картинку в Інтернеті і подумав - чому б нам не встановити піаніно і у нас? Головна ідея проекту у тому, щоб люди могли підійти і заграти або вперше спробувати свої музичні здібності. Також біля піаніно можна сфотографуватись, бо воно дуже гарно розфарбовано», - говорить Олександр.

Як розповів автор проекту, інструмент відомої марки «Україна» придбали через «Olx» у Кропивницькому. Його ретельно підшукували, шукали в ідеальному стані. Після встановлення на дерев’яному помості на центральній вулиці міста, піаніно налаштував спеціаліст. Також придумали як вберегти його від вандалів та погодних явищ.

pian3

«Ми пошили спеціальний чохол і вразі дощу піаніно накриватимуть, також охорона сусіднього кафе, пильнуватиме та берегтиме інструмент від вандалів», - розповів Олександр.

pian5

Під час презентації арт-інсталяції відбувся концерт, в якому взяли участь студенти та викладачі місцевого вишу Музично-педагогічного факультету, які виконали як загальновідомі твори, так і авторські.

«Кожен містянин, який вміє грати або лишень починає займатись музикою, може підійти і зіграти улюблені мелодії для перехожих або своїх друзів. Сьогодні ж о 17.00 в День міста тут заграють відомі або, можливо, маловідомі, але професійні музиканти», - зазначила Олександра Ткаченко, виконавчий директор Культурно-мистецького фонду "Перспектива".

pian6

Вже як стемніло, на жителів міста чекало чергове відкриття – одну зі стін колишнього кінотеатру «Зоряний» прикрасив люмінесцентний мурал «Королева ночі».

pian7

Ідея створити мурал у Кропивницькому належить 22-річній Карині Хван, студентці Льотної академії. Дівчина говорить, що таким чином хотіла зробити наше місто яскравішим, особливо вночі.

«Це така чарівна дівчина, яка спить вдень і її не обходять всі турботи та переживання, але вночі, коли заходить сонце вона розплющує свої очі та зачаровує всіх перехожих своєю красою та спонукає задуматись та насолодитись чарівністю ночі», - говорить Карина.

pian9pian10pian8

Сама дівчина не малює, то ж їй на допомогу прийшла художниця Анет Войтович, загалом до створення муралу долучились близько 30 волонтерів, більшість з них – студенти Льотної академії, та інших вишів. Наймолодшому помічнику лише 8 років. Вартість проекту складає 20 тисяч гривень.

Зазирнути в очі «Королеві ночі» на пагорбах «біля пантер» зібралось понад сотню містян. Презентацію супроводжував дует Grand Rose, який виконував світові хіти різних виконавців.

«Це вже стало традицією – до Дня міста презентувати креативні подарунки, які реалізовані за гранти від нашого Фонду «Перспектива». Таким чином ми даємо талановитій молоді можливість показати свою любов до рідного міста не на словах, а на ділі. Деякі з проектів - наприклад, «Парасолькова алея» - вже стали візитівками нашого міста. Сподіваємося, що цьогорічні арт-об’єкти не менше сподобаються містянам», - зазначив громадський діяч, засновник Фонду «Перспектива» Артем Стрижаков.

pian13pian14pian16pian17pian18pian11

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама