Суспільство

Літій з Кіровоградщини може піти на батареї для електрокарів

. 2031

За словами міністра інфраструктури, в Україні може протягом 5-7 років з'явитися завод з виробництва електромобілів з використанням літію з Кіровоградщини.

 

 evobsession com 650x410

Міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає реалістичним появу через 5-7 років в Україні заводу з виробництва електромобілів. Про це глава Мінінфраструктури заявив в інтерв'ю ЕП, повідомляє "Ліга.Бізнес".

За словами Омеляна, цей період включає в себе час, який знадобиться для створення в країні спеціального правового поля і будівництво такого заводу.

Міністр додав, що в цьому процесі головне - почати виробництво літієвих батарей, так як це найдорожча частина електромобіля. Все інше - класичні агрегати, які не вимагають особливих знань або умінь, підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що електромобільні парк Європи перевалив за мільйон.

Літій використовується для виготовлення батарей для мобільних телефонів і комп'ютерів, а також електромобілів. В Україні є три родовища літієвих руд: Шевченківське - Донецька область, а також Станкуватське і Полохівське - Кіровоградська область. Однак з липня 2018 року обсяг їх запасів засекречений СБУ до 2020 року.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама