Повідомлення
  • Lack of access rights - File '/images/files/ment.jpeg'
  • Lack of access rights - File '/images/files/ment.jpeg'

У "міліцейських" злочинах Кіровоградщина не пасе задніх

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1482

У цьому легко пересвідчитись після ознайомлення з витягами оперативних зведень МВС України про найбільш резонансні злочини, скоєні у період з 30 червня по 11 липня цього року. За твердженням депутата Верховної Ради Геннадія Москаля, насправді ці злочини - лише верхівка айсберга. Таки недаремно кілька груп свідомих громадян, включно з кіровоградцями, зараз впевнено крокують до столиці з метою розташуватись, починаючи з 18 липня, наметовим табором на Майдані Незалежності, - аж до відставки генерала Віталія Захарченка та тотальної переатестації його теперішніх підлеглих громадськими (а не власними міліцейськими) комісіями!

Великоолександрівською міжрайонною прокуратурою Херсонської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 189 КК України (“вимагання)” відносно слідчого слідчого відділу Великоолександрівського райвідділу УМВС України у згаданій області капітана міліції С. 1986 року народження та жителя селища Великої Олександрівки згаданої області громадянина З. Вони із застосуванням фізичного насильства вимагали у жителів селища Велика Олександрівка Радянського та Самойленка 15 тисяч гривень за непритягнення їх до кримінальної відповідальності за завдання тілесних ушкоджень громадянинові З.

Прокуратурою Донецької області за матеріалами УСБ України й ВВБ відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 364 КК України (“зловживання владою або службовим становищем”) відносно оперуповноважених відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Горлівського міськуправління ГУ МВС України у зазначеній області капітана міліції Ч., 1979 року народження, та лейтенанта міліції І., 1990 року народження. Вони звинувачуються в тому, що на території міста Горлівки вказаної області займалися збутом наркотичних засобів через невідому особу з метою подальшого документування цього факту та отримання незаконної грошової винагороди за непритягнення до відповідальності осіб, які придбали наркотичні засоби.

Прокуратурою Дніпропетровської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 372 КК України (“притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності”) відносно слідчого СВ Дніпропетровського міськуправління ГУМВС України у згаданій області старшого лейтенанта міліції Л., 1988 року народження. Він звинувачується в тому, що у минулому році незаконно порушив дві кримінальні справи відносно громадян Х. та У. за незаконне заняття гральним бізнесом.

Прокуратурою Голованівського району Кіровоградської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 КК України (“хуліганство”) відносно дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Голованівського райвідділу УМВС України у зазначеній області лейтенанта міліції М., 1991 року народження, та помічника оперативного чергового чергової частини вказаного райвідділу молодшого сержанта міліції Н., 1990 року народження. Попередньо встановлено, що вони вночі 1 липня в селі Розкішному Голованівського району на вулиці, перебуваючи поза службою, під час раптово виниклої сварки заподіяли тілесні ушкодження громадянину Російської Федерації Д. 1985 року народження (мета перебування в Україні з’ясовується). Іноземця госпіталізовано.

У селі Трепівці Знам’янського району Кіровоградської області в результаті проведення слідчих дій затримано міліціонера відділення № 1 взводу № 2 роти № 2 полку міліції спеціального призначення ГУ МВС України в місті Києві сержанта міліції Б., 1988 року народження. Попередньо встановлено, що він уночі 3 липня у вказаному селі, шляхом пошкодження вікна проник до приміщення продуктового магазину приватного підприємця Н. й викрав алкогольні напої та цигарки (частину викраденого вилучено). За даним фактом слідчим відділом Знам’янського міськвідділу УМВС України в зазначеній області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 КК України (“крадіжка”).

Прокуратурою Тернопільської області за матеріалами ВВБ відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 КК України (“прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”) відносно начальника відділу оперативних розробок УДСБЕЗ УМВС України в зазначеній області майора міліції Г., 1980 року народження, начальника сектору ДСБЕЗ Чортківського райвідділу вказаного УМВС майора міліції Б., 1977 року народження, заступника начальника оперативного управління Головного управління Міністерства доходів та зборів України у згаданій області і підполковника податкової міліції Я. та начальника відділення організації боротьби із розкраданням бюджетних коштів та їх легалізації цього ж оперативного управління підполковника податкової міліції Х. Вони вимагали 40 тисяч гривень неправомірної вигоди від приватного підприємця Х. за непроведення перевірки його підприємницької діяльності. Правопорушників було затримано під час отримання частини неправомірної вигоди в сумі 20 тисяч гривень.

Глухівською міжрайонною прокуратурою Сумської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 КК України (“перевищення влади або службових повноважень”) відносно оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Глухівського райвідділу внутрішніх справ капітана міліції Б., 1984 року народження, та жителя Глухівського району гр. К., охоронця ТОВ “Шалигінське”. Вони звинувачуються в тому, що 7 червня цього року на околиці села Заруцького вказаного району заподіяли тілесні ушкодження місцевому жителю гр. З., 1983 року народження, без постійного місця роботи, та змушували його зізнатися у скоєнні кримінального правопорушення.

Слідчим відділенням Волноваського райвідділу ГУМВС України у Донецькій області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 КК України (“хуліганство”) відносно старшого оперуповноваженого сектору карного розшуку лінійного відділу на станції Волноваха УМВС України на Донецькій залізниці майора міліції Р., 1979 року народження. Він звинувачується в тому, що ввечері 22 червня у місті Волновасі на вулиці, з хуліганських спонукань, заподіяв тілесні ушкодження місцевим жителькам — матері та дочці Л. (відповідно 1946 та 1996 років народження, пенсіонерці та дівчині без постійного місця роботи) та пошкодив їх автомобіль. Одну з потерпілих було госпіталізовано.
Слідчим відділенням Новосанжарського райвідділу УМВС України в Полтавській області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 121 КК України (“умисне тяжке тілесне ушкодження”) відносно колишнього міліціонера спеціальної роти судової міліції “Грифон” при УМВС України у згаданій області старшого сержанта міліції Т., 1987 року народження. Він звинувачується в тому, що ввечері 29 червня у селищі Нових Санжарах на вулиці під час раптово виниклої сварки заподіяв тілесні ушкодження місцевому жителю К., 1983 року народження без постійного місця роботи. Медичну допомогу постраждалому від побиття міліціонером було надано без госпіталізації.

5 липня о 3.00 на околиці села Дубовичів Кролевецького району Сумської області інспектор Шосткінського відділу ДСО УДСО при УМВС України в зазначеній області Х., 1971 року народження (вільнонайманий працівник) з власної необережності пострілом із зареєстрованої мисливської рушниці поранив у плече жителя міста Кролевця громадянина Я., 1971 року народження, без і постійного місця роботи. Постраждалого шпиталізували. Зброю вилучено. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 125 КК України (“умисне легке тілесне ушкодження”).

11 липня прокуратурою Запорізької області за матеріалами УСБ України у згаданій області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 307 та ч. 3 ст. 364 КК України (“незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів” й “зловживання владою або службовим становищем”) відносно оперуповноваженого сектору БНОН лінійного відділу на станції Запоріжжя УМВС України на Придніпровській залізниці капітана міліції М., 1985 року народження. Він звинувачується в тому, що на території міста Запоріжжя займався збутом наркотичних засобів. Працівника міліції затримано.
11 липня прокуратурою Полонського району Хмельницької області за матеріалами ВВБ відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 364 КК України (“зловживання владою або службовим становищем”) відносно дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Полонського райвідділу внутрішніх справ старшого лейтенанта міліції К., 1981 року народження. Він звинувачується в тому, що впродовж січня - квітня цього року складав фіктивні довідки та рапорти щодо здійснення адміністративного нагляду за жителем села Титьківа згаданого району громадянина К.

Доречно нагадати: декілька читачів “Гречки” спершу не повірили у вірогідність заподіяння тілесних ушкоджень двом мешканцям Росії у селі Розкішном,. Бо, мабуть, не звикли до такого частого згадування про міліціянтів-перевертнів. Якраз у ті дні почала “розкручуватись” гучна історія на Миколаївщині, тож у наших земляків жевріла надія на “помилковість” інформації ВО “Свобода”. Маю сподівання на те, що після цитування оперативного зведення МВС України, навіть попри деклароване постраждалими росіянами “прощення” хуліганів з Голованівського райвідділу міліції, відвідувачі нашого порталу нарешті позбавляться ілюзій щодо справжніх прагнень людей у погонах.

Що ж до крадіжки у Трепівці, - колеги по важкій міліцейській службі зі Знам'янського міського відділу управління МВС України в Кіровоградській області напевне отримали уявлення про те, як безкарно й нахабно поводяться із чужим майном у славному Києві службовці полку спецпризначення. Хтось засудить таку світоглядну позицію затриманого сержанта-”гастролера”, а хтось... захоче перевестися до столиці. Бо ж саме там, - не у Знам'янці і тим більше не у Трепівці — можна швидко заробити непогані гроші...

Олег БАЗАК

Фот порталу "За Збручем"

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Гражданин 12.07.2013, 08:10
Преступлений, совершенных милиционерами больше, чем предостаточно, но большую их часть кроет прокуратура, и мы знаем только малость со всего явного!!!
Цитата
 
 
+2 # snaiper 11.07.2013, 22:32
Разницу между николаевской и кировоградской милицией кто-нибудь видит?Поэтому предложение о переаттестации, читай люстрации милиции не избежать!
Цитата
 
 
+4 # Наталя 11.07.2013, 18:16
А якщо підняти статистику за попередні роки, то сплило б згвалтування сержантом міліції 14-річної дівчини, а також як міліціонери минулого літа стріляли з гвинтівок для страйкболу по перехожих
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити