Психолог «Коловороту» розповів про нові форми роботи з учасниками АТО (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1002

Представники громадської організації «Коловорот» минулої п’ятниці презентували результати своєї діяльності за минуле півріччя, акцентували увагу на літньому активному відпочинку та різноманітних формах роботи організації.

kol3

З січня по серпень до ЦРВ «Коловорот» надійшло 578 звернень від демобілізованих військовослужбовців, членів їх родин. Одним із найпоширеніших запитів залишається проблеми соціально-психологічної адаптації після війни. У літній період у роботі «Коловороту» з’являються такі форми як пси-туризм і «Таборівки для наших», де стандартні консультування підкріплюються та посилюються природними ресурсами, виходами у інше, більш атмосферне середовище.

Серед 578 звернень, що надійшли до «Коловороту» за півроку, переважну більшість складають звернення чоловіків - 523, ще 46 разів звертались до організації їх дружини. 9 звернень надійшло від дітей до 16 років. Найбільшою проблемою лишається соціально-психологічна адаптація після війни - 172 звернення. Таку статистику озвучив Андрій Фоменко, психолог ЦРВ «Коловорот» під час другої психологічної дегустації Intro-Meet.

«У нас немає соціально-психологічного супроводу, який би забезпечувався на рівні системної допомоги ветеранам після їхнього повернення. Є певні ініціативи, але системи досі немає», - пояснює існуючу тенденцію Фоменко.

kol4

Із психологічними наслідками стресу звернулося 133 людини. Це проблеми зі сном, розлади харчової, нюанси, пов’язані зі вживанням алкоголю, психосоматичні проблеми.

112 звернень - первинні консультації, психоедукація та діагностика. Це коли людина консультується з фахівцем стосовно свого емоційного стану та вирішує, як працювати з ним далі. 51 звернення - координація лікування, реабілітації, обстеження ветеранів, членів сімей. 36 звернень - консультування родин. Як пояснив Андрій Фоменко, за статистикою більшість із усіх цих звернень потребували ряду консультацій.

Ще 74 людини охоплено тренінгами, семінарами, також це учасники таборівок для ветеранів та членів родин.

Серед літніх активностей «Коловороту» Андрій Фоменко виділив такі, як «Табір для наших» та Пси-тур у Карпати: «Табір для наших» - традиційний для “Коловороту” формат, який цього року був також підтриманий нашими партнерами ГО «Серця матерів Кіровоградщини». У цій таборівці було 14 людей цільової аудиторії з родинами. Я вважаю, що це хороший результат у наших масштабах - на третину більше, ніж минулого року. Також розширюємо так звану “програму” - до нас приїжджав історик Юрій Митрофаненко, який розповідав про історичні речі на території Клинців (де базувався наш табір) та інших населених пунктів Кіровоградщини».

kol1

Пси-тур проходив у Карпатах - це триденний тур, під час якого військові з родинами піднімалися на гори Хом’як і Синяк. Участь взяли 13 людей цільової аудиторії та чотири інструктори-супроводжуючі.

«Коли люди фактично 24 години знаходяться поруч, про щось постійно говорять, то психологам залишається лише спостерігати і в деяких моментах долучатися. Такий обмін дуже зближує людей, дає їм можливості знайти спільні ресурси, щоб далі розвиватися і розвивати нові напрямки своєї діяльності. Природні ресурси у роботі психолога є дуже важливими і колектив, який опиняється у цьому новому середовищі - це те, що необхідно для соціально-психологічної адаптації і встановлення рівноваги бійців», - говорить Андрій Фоменко.

kol2

Представники ЦРВ «Коловорот» стали інструкторами під час спільного проекту з УДЮТ СІЧ «Тури 2018». Це військово-патріотичний вишкіл, де учасники бойових дій протягом трьох діб допомагали дітям в облаштуванні табору, проводили тренінги з кризової допомоги, тактичної медицини, показували вправи зі зброєю, навчали орієнтуванню на місцевості.

Нагадаємо, перша психологічна дегустація «Intro-Meet» у Кропивницькому відбулася наприкінці січня. Тоді «Коловорот» звітував за рік роботи - психологи опрацювали 911 запитів, із яких 496 це індивідуальна робота і 415 опрацьовано у форматі груп. Найпоширенішими запитами є первинне консультування – 314 особи, що складало 34%. На другому місці були проблеми соціальної адаптації в суспільстві (216 – 24%).

За матеріалами прес-служби ЦРВ «Коловорот»

 

G

Сподобалася стаття?

varto4
Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити