Лави винних у Врадіївському кошмарі трохи процідили

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1301

Старанно рекламована впродовж тижня “показова порка” винних у грандіозному скандалі, що навічно заплямував честь мундира понад 300 тисяч службовців системи МВС, пройшла точно у зазначений Президентом України термін.

Як повідомили “Гречці” в Управлінні зв’язків з громадськістю міністерства внутрішніх справ, висновок службового розслідування був озвучений сьогодні, 12 липня, на засіданні розширеної колегії МВС України. «За його результатами з органів внутрішніх справ звільнено дев'ятьох працівників міліції Миколаївської області, трьох – звільнено із займаних посад, ще трьох – попереджено про неповну посадову відповідність», - йдеться у повідомленні.

ГОЛОВУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОДА З-ПІД УДАРУ ПОКИ ЩО ВДАЛОСЯ ВИВЕСТИ

Як зазначили в УЗГ, проведення об’єктивного розслідування подій у Врадіївському районі Миколаївської області міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко доручив комісії, очолюваній начальником Головного штабу МВС Володимиром Березаном.

Він оголосив результати роботи комісії, яка ретельно перевіряла обставини подій у Врадіївці, а також приймала скарги від громадян. Особистий прийом заявників здійснював і перший заступник міністра внутрішніх справ Віктор Дубовик.

За час роботи комісії у Врадіївці до представників МВС звернулося 94 громадянина. Серед них, окрім мешканців Врадіївського району, також були мешканці прилеглих населених пунктів, йдеться у повідомленні.

За результатами вивчення звернень комісія визначила причини та умови, що призвели до надзвичайної події за участю працівників міліції. Серед основних причин – відчуття безкарності та кругова порука, на яких базувалася діяльність частини працівників Врадіївського райвідділу.

За недоліки в організації діяльності підпорядкованого підрозділу з органів внутрішніх справ звільнено начальника УМВС Миколаївської області Валентина Парсенюка, його заступника та начальника кадрового підрозділу УМВС, поінформували у МВС. Із займаних посад були звільнені троє працівників обласного підрозділу внутрішньої безпеки. Крім того, за допущені порушення звільнено майже весь керівний склад Врадіївського райвідділу внутрішніх справ.


Валентина Парсенюка, - міліцейського генерала, колишнього професійного комсомольського працівника - сьогодні зробили "головним цапом-відбувайлом"

Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, підсумувавши засідання колегії міністерства, зобов’язав керівників УМВС виїздити до населених пунктів своєї області та здійснювати особистий прийом громадян. Таким чином, як вважає міністр, має бути забезпечено ефективний контроль за дотриманням підлеглими вимог дисципліни і законності, повною реєстрацією звернень громадян, їх своєчасним та якісним розглядом.

«Населення повинно довіряти міліції, люди не повинні боятися приходити, надавати інформацію, робити заяви в органи внутрішніх справ», – наголосив Захарченко.

Як зазначили в УЗГ, аби уникнути порушень у сфері реєстрації звернень людей, фахівцями МВС було створене спеціальне програмне забезпечення. З його допомогою забезпечуватиметься миттєва реєстрація повідомлень громадян на всіх етапах – від районного відділу внутрішніх справ до чергової частини МВС.
Крім того, громадяни матимуть змогу звернутися безпосередньо до свого дільничного за допомогою геоінформаційної системи «Дільничний інспектор міліції», створеної за ініціативи міністра внутрішніх справ. Ця система найближчим часом почне функціонувати на базі відомчого сайту МВС. Люди матимуть змогу залишити інформацію для свого дільничного інспектора, поставити йому будь-яке запитання.

«Також ми плануємо наповнити цей ресурс інформацією про начальників районних, міських та інших відділів міліції, до яких також можна буде звертатися громадянам через наш сайт», – зазначив Захарченко.

Пересічний обиватель, надто мешканець Кіровоградщини, у цьому місці, замість почуття вгамованої жаги справедливості, може несподівано вигукнути: “І це все?!”.

Справді, коли країна так само ретельно обговорювала подробиці відомої всім історії у Голованівському лісі, крім міліцейських та прокурорських чинів було покарано людину, котра несе відповідальність за всі без винятку кадрові “проколи” у регіоні. Без того вкрай болючого, - як для самого Василя Моцного, так і для його команди — кадрового рішення народ просто не повірив би у щирість Президента України.

Але Микола Круглов, який в ранзі губернатора Миколаївщини часів Л. Кучми постійно зустрічався з Василем Кузьмовичем не лише в Києві, а й у неофіційній обстановці (бо ж сусідні регіони!), таки, мабуть, є щасливішим за останнього. Сьогоднішній глава держави, - при тому що корупція повністю роз'їла міліцейську систему Прибужжя, при тому, що якраз у день проведення “присвяченої Врадіївці” колегії МВС (коли обласний центр вщент заповнений співробітниками силових органів) група гангстерів демонстративно вбиває миколаївського таксиста і за допомогою його автівки здійснює зухвалий напад на інкасаторську машину — вважає, ніби справи у причорноморському регіоні...загалом непогані. Ну й що з того, що два тижні тому міліціянти “трохи недобили” молоду жінку, а сьогодні з-за їхньої мовчазної спостерігацької тактики до моргу надійшли одразу чотири свіжі трупи?

За логікою пана Президента, це — суто внутрішня справа міліції. Навіть обережно підказувати їй ніхто нічого не збирається. Ну хіба що преса знов погаласує...

“...А ВАСЬКА СЛУШАЄТ — ДА ЄСТ...”

Прикро усвідомлювати, але Віктор Янукович свято впевнений: після сьогоднішньої “роздачі слонів” “врадіївська історія” завершена і треба якомога швидше про неї забути.

Ніяких нових звільнень/переміщень ані у системі МВС, ані у прокуратурі, ані у районній (Врадіївській) та обласній державних адміністраціях більше не буде. Протестні акції, що мають розпочатись на Майдані Незалежності наступного четверга, - зайві, тому що інспіровані “папєрєднікамі”, себто опозицією.
Маєте сподівання на міліцейську совість? Та облиште! Якщо її залишки й збереглись у декого, - у МВС та його регіональних управлінь є достатні важелі для “врегулювання цієї проблеми”.

Ще до сьогоднішнього оголошення результатів виконання доручення Президента народний депутат України Геннадій Москаль повідомив “Гречці” невтішну новину. За даними генерал-лейтенанта міліції, проти працівників Ірпінського міськвідділу міліції, які наважилися розказати про корупцію у відомстві, розпочалися репресії. “Гречка” нещодавно знайомила своїх читачів зі зверненням членів цього міліцейського колективу. Тоді ж Геннадій Геннадійович скерував до Генеральної прокуратури України депутатське звернення з проханням за викладеними обставинами відкрити кримінальне провадження та внести дане повідомлення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Учора генерал Москаль дізнався про наступне: у вихідний день, 7 липня, весь особистий штат Ірпінського міськвідділу було викликано до місця роботи. О 12 годині до міськвідділу міліції приїхали заступник начальника ГУМВС Київської області, начальник УКЗ, працівники УВБ, представник інспекції з особового складу та відділу зв'язків з громадськістю МВС України. Цей переполох «верхівки» був викликаний появою в Інтернеті того самого звернення правоохоронців Ірпінського МВ. Відомо, що керівництвом було проведено анонімне анкетування з вимогами пояснень щодо фактів, викладених у зверненні.

Сьогодні, замість прийняття негайних заходів по ліквідації такого стану, йдуть погрози звільнити всіх, хто насмілився обнародувати факти злочинної діяльності керівництва Ірпінського міськвідділу та ГУ УМВС України в Київській області. Чесні працівники міліції у повторному зверненні до народного депутата від опозиції наголошують: проводити перевірку та «наводити порядок» приїхали й ті особи, стосовно яких була написана скарга.

“Гречка” вирішила навести й друге звернення до Г. Москаля, - дослівно зі збереженням орфографії та пунктуації:

«Так неможливо бути. Начальникові ГУМВС в Київській області, якщо він хотів би розібратись по справедливості, необхідно було провести негласну перевірку тими людьми, які не заінтересовані, кристально чисті та на яких не скаржились, а приїхали посадові особи, дії чи рішення яких оскаржуються.

Всіх зібрали в залі і кожен був повинен висказати свої претензії до керівництва. МВС України не зможе провести нормальну перевірку, потому що хабарі отримують всі. УКЗ, керівники інших служб беруть хабарі та по ланцюжку передають вищестоящому керівництву. Всі факти які вказані в попередніх листах до Вас, це правдиві факти. їх іще більше. Це вже крик душі. Начальник Ірпінського MB не може бути керівником. У нашому міськвідділу головний бухгалтер Булавка керує начальником міськвідділу. Вона кому як захоче встановлює відсотки премій. Служби ППС, дільничні інспектори міліції отримують самі нижчі відсотки премій. Зарплатня становить 1800 гривен, хоча була вказівка МВС, що зарплата не може бути нижче 2000 гри. А в самої неї зарплата біля 10000 грн. Начальник закриває свої очі на все це і не захищає своїх підлеглих. Як нам працювати в таких умовах. У нас сім'ї, діти. Вихідних немає. Суботу зробили неофіційним робочим днем. Робочі часи становлять більше 12 годин в день. Де справедливість?»

Депутат ВР у зв'язку з появою щойно наведеного документа скерував на ім'я Генерального прокурора Віктора Пшонки ще одне звернення. В ньому Геннадій Москаль просить відповісти, які ж заходи вживаються ГП України щодо виявлення та припинення ситуації, яка склалася в Ірпінському міському відділу міліції?
Знов нагадаю: від Ірпеню до найближчої станції Київського метрополітену їхати електричкою не більше 20 хвилин. Якщо вже у столичному регіоні зафіксоване таке ставлення до міліцейських скарг “знизу”, про яку справедливість і нормальне ставлення тоді мріяти правоохоронцям решти українських областей?..

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити