Суспільство

Жителі Соколівського обурені можливим підвищенням тарифу на воду у 2,5 рази (ФОТО)

. 4394

Жителі Соколівського, що під Кропивницьким, можуть залишитись без водопостачання або платитимуть за воду в два з половиною рази дорожче. Така перспектива віднедавна очікує понад тисячу споживачів, яких обслуговує місцеве комунальне підприємство «Надія».

sokol1

Якщо сьогодні люди платять 11,88 грн за куб води, то за новими тарифами муситимуть викласти 25,73 грн. Окрім того жителі багатоквартирних житлових будинків, які мають каналізацію, на сьогодні платять за водовідведення 14,38 грн за куб, але і ця сума може вирости.

Комунальники стверджують, що збільшення тарифу, який існує з 2015 року – єдиний вихід із ситуації. Як пояснив директор КП «Надія» Іван Шестерняк, витрати по воді перекриваються лише завдяки прибуткам від інших видів діяльності.

- Зараз ми фактично виживаємо лише за рахунок благоустрою: надаємо ОТГ послуги з прибирання, косіння трави тощо. І за рахунок цих коштів покриваємо різницю по водопостачанню. Але і цих грошей не вистачає.

sokol2

За словами бухгалтера Комунального підприємства Надії Осадчої, минулого року на водопостачанні підприємство не дорахувалось 300 тисяч гривень.

- Минулого року на 300 тисяч ми були залежні від води. Тобто для того, щоб мені перекрити всі виплати по зарплатам, податкам, мені потрібно було висмикнути за рік 300 тисяч.

sokol3

Місцевий житель Володимир Володін розповідає, що це вже не перша спроба підняти тариф на водопостачання у селищі.

- Два роки тому КП «НАДІЯ» запросила тариф понад 20 грн, ми підняли ґвалт, мовляв немає за що платити такі гроші. Зробили перерахунок і вартість водопостачання зросла з 9.90 до 11.88 грн за куб. Сьогодні нам порахували 25.75 за водопостачання плюс водовідведення. Разом виходить близько 40 гривень за куб.

Жителька Соколівського Олена Стьоба нарікає, мовляв, комунальники самі собі створюють проблеми, а вирішувати їх доводиться жителям селища.

- Вони платять НДС, який не мають платити, а це додає нам 5 гривень на кубі води у тарифах.

sokol4

Бухгалтерка підприємства Надія Осадча пояснює, що платниками НДС підприємство стало внаслідок збільшення обігових коштів.

- У 2017 році наше підприємство перейшло на сплату ПДВ. Чому так? Тому що ми перейшли мільйон, те що пишеться в законі, ми перейшли цей рубіж. Це не лише водопостачання, у нас є ще й транспортні послуги, благоустрій – просто обіг по підприємству. У відсотковому співвідношенні – це десь 40/60, де 60% - це благоустрій, а 40% - наша вода, - пояснює Надія Осадча.

Керівник комунального підприємства пояснив «Гречці» чому необхідно збільшувати тариф на водопостачання в Соколівській ОТГ.
- У нас дуже багато боргів і утримувати ці мережі ми просто неспроможні. Сьогодні у нас близько 1100 споживачів на території Соколівської ОТГ - це мережі чотирьох сіл. Ми несемо 50% збитків на водопостачанні через економічно необґрунтований тариф. Собівартість подачі води на сьогодні складає 17,79 грн плюс ПДВ - 20% та інвестиційна програма, яку ми розробили на розвиток підприємства, що складає 3,65 грн з кубометра води. Загалом виходить 25,73 грн за куб. м.

sok1

Бухгалтер підприємства говорить, що основні складові тарифу – заробітна плата та електроенергія, і те, і те подорожчало від 2015 року.

- Востаннє тариф обраховувався у 2015 році. Тоді була мінімальна зарплата в 1090 гривень, а зараз – 3723 грн. Основний момент – це електроенергія. У 2015 році вона коштувала, здається 1,25 грн, зараз – 2,68.Тобто це два основних компоненти, які є в тарифі і впливають на його зростання.

sokol5

Ще в 2017 році ми хотіли підняти тариф, до 17 гривень. Тоді люди не підтримали, а депутати і виконком просили не підіймати, мовляв, ми будемо вам якось допомагати. Допомагали, але все одно – 300 тисяч.

Місцева жителька Олена Живіцька розповідає, що її родина з вдвох чоловік в літню спеку за місяць споживає 10 кубів води, та обраховує скільки їм обійдеться це благо цивілізації за новими тарифами.

- Якщо я витрачаю в літні місяці 10 кубів води, при старому тарифі я платила 118 гривень на місяць. Уявіть скільки мені доведеться платити за новим тарифом 25,73? І додайте ще 14,38 за куб. м за водовідведення. Це буде 41 гривня за куб води, де такий тариф в Україні є? Це буде дорожче ніж за світло і газ. А є більші родини, які витрачають 15 кубів на місяць і більше.

Сільська голова Соколівки Інна Завірюха вважає, що новий тариф економічно обґрунтований, але готова винести його на виконком лише після громадських обговорень. Тим часом пропонує споживачам самим шукати альтернативні варіанти виходу із ситуації. Один з них – підключення до міської системи водопостачання.

- Ми дали людям розрахунки, якщо вони вважають їх завищеними, то нехай звертаються до контролюючих органів і перевіряють. Якщо бачитимуть сенс у підключенні до водоканалу, то будемо робити розрахунки і виносити на сесію. Все залежить від ціни питання – скільки це буде коштувати і чи водоканал нас підключить. Але я не бачу причин, щоб вони нам відмовили, труба закладалась з запасом. Стосовно нового тарифу, коли це питання пройде всі громадські слухання, ми будемо бачити результат і будемо думати, що ми робитимемо далі,- говорить Інна Завірюха.

Іван Шестерняк говорить, що без збільшення тарифу, водопостачання Соколівської ОТГ може припинитись вже до кінця поточного року. Чиновник вважає, що втрата понад 1000 споживачів для підприємства – лише полегшення.

- Сьогодні, якби не було водопостачання, я б видихнув з полегшенням. Ви розумієте, що не може бути низький тариф при невеликій кількості споживачів, адже обслуговуючий персонал все одно потрібно «годувати»: і бухгалтера, і директора, і сантехніка, і тракториста, і водія.

Якщо тарифи не підняти, підприємство збанкрутує, а люди залишаться без води. Ясно, що деякий час воно ще протягне, але наслідки лише одні. Вже зараз «Надія» в боргах і якщо тарифи не переглянути, буквально до нового року ми не дотягнемо.

Жителі Соколівського запевняють, що готові до підвищення тарифів, але в адекватних розмірах.

- Ми згідні, що тариф має переглядатись. І нехай він на дві гривні виросте, але не в два з половиною рази. Якщо нас не почують, ми будемо звертатись в усі можливі інстанції: Антимонопольний комітет, прокуратуру, до голови ОДА, - говорить Олена Стьоба.

За словами Інни Завірюхи, процедура зміни тарифів на водопостачання триватиме півтора місяці. Досліджуватимуть обґрунтованість тарифу, потім відбуватимуться громадські слухання. Якщо все пройде успішно, вже за місяць це питання розглянуть члени виконавчого комітету Соколівської ОТГ.

Нагадаємо, ОКВП "Дніпро-Кіровоград" наступного року планує підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення з 25 грн/куб.м до понад 30 грн/куб.м.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама