Суспільство

Прокуратурою подано адміністративний позов аби сільрада дотримувалась законодавства

. 1650

На Кіровоградщині прокуратура звернулась до суду, щоб усунути порушення закону Люшнюватською сільською радою Голованівського району.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Вид вказаних оплачуваних робіт визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Упродовж 2018 року на Кіровоградщині зафіксовано 19 випадків, коли порушники не відпрацьовували адміністративних стягнень, у зв’язку з відмовою органів місцевого самоврядування виконувати вимоги закону. Зокрема Люшнюватською сільською радою Голованівського району Кіровоградської області кошти на оплату праці не виділяються, перелік об’єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт радою не погоджено. Обов’язок нараховувати плату порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів покладено на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт.

Враховуючи те, що сільською радою проігноровано виконання обов’язку, передбаченого законодавством, Новоукраїнською місцевою прокуратурою подано адміністративний позов, щоб примусити сільську раду таки погодити перелік об’єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт із органом пробації.

За інформацією прес-служби прокуратури Кіровоградської області

Поширюйте

Коментуйте


Реклама