Суспільство

У Кропивницькому припинив діяльність туристичний клуб «Мандри» (ФОТО)

. 3726

У мережі «Фейсбук» в групі туристичного клубу «Мандри» з’явилася інформація про припинення його діяльності.

2018 10 11 Mandry2

Її написав керівник клубу, голова обласної федерації спортивного туризму, керівник клубу Олександр Колотуха:

- Це громадське туристичне об'єднання, як клуб проіснувало трохи менше п'яти років. До цього більше 15 років існувала туристична секція ЦДПУ. Офіційно турклуб був утворений 18 листопада 2013 року. На установчих зборах були присутні 78 студентів та викладачів педуніверситету. У 2014 році Кіровоградський державний педагогічний університет став найкращим в Чемпіонаті України зі спортивних туристських туристських походів серед студентської молоді. Більше сотні студентів і викладачів за ці роки стали чемпіонами та призерами чемпіонатів України зі спортивного туризму. Десятки перемог і звитяг на різних змаганнях зі спортивного туризму, скелелазіння, спортивного орієнтування. Більше 300 просто учасників туристичних походів. Нам підкорилися Крим, Карпати, Кавказ, Поділля, річки Синюха, Інгул, Півд. Буг, Черемош, Прут тощо. Команда клубу чемпіон України зі скелелазіння серед студентів 2017 року. Двоє студентів-географів – учасники чемпіонату світу зі скелелазіння серед студентів 2018 року.
Клуб мав свою символіку – емблему, прапор, клубну форму (футболки), свою групу на Фейсбуці (658 учасників), мав своє приміщення (42-га аудиторія на фізвоспі), своє обладнання (скелелазний стенд на фізвоспі), своє туристичне спорядження. Все це абсолютно за кошти членів клубу.
Причина закриття клубу – дії ректора університету. Клуб розвивався не завдяки, а всупереч його діям. Зараз з університету звільнені організатори клубу – Домаранський Андрій Олександрович (перший голова туристичного клубу «Мандри»), Базишен Костянтин (перший і останній інструктор клубу) та автор ідеї клубу, його останній голова – автор цього допису. Зараз ми не можемо проводити тренування, збори членів клубу тощо. Мені потрібно повернути 4 карабіни, 1 жумар, 1 спусковий пристрій, 40 м мотузки, яким більше 10 років (при тому, що для участі в змаганнях з туризму потрібно більше сотні карабінів, 400-500 м мотузки та іншого обладнання). У 2017 році була закрита сторінка турклубу на сайті університету – для керівництва нас не існує в стінах університету. Гірко і болісно про це повідомляти, але це факт. Гріє душу лише те, що завдяки турклубу сотні студентів різних поколінь вийшли на туристську стежку. Туризм став їх світоглядом, навчив терпіти і долати труднощі, поважати товаришів, знайти друзів та однодумців.

Ректор Центральноукраїнського державного педагогічного університету Олег Семенюк, висловив свою думку щодо подій із закриттям клубу «Мандри»:

- Туристичний клуб - це громадська організація, ми не можемо його закрити, він існує сам по собі. Офіційно ми нічого не закривали, громадська організація існує.

2018 10 11 Mandry12018 10 11 Mandry3

Поширюйте

Коментуйте


Реклама