Суспільство

Банкноти англійських авіаторів: олександрієць зібрав колекцію антикварних купюр (ФОТО)

. 2358

64-річний Володимир Щеглюк з Олександрії вже півстоліття колекціонує старі паперові гроші та радянські монети.

kol3

Про це пише у своєму блозі Наталія Луценко.

«Почав колекціонувати ще десятирічним хлопцем. Якось у бабусиному сараї знайшов 20 коп., датованих 1928 роком. Відтоді і колекціоную. А останнє десятиліття збираю ще і паперові гроші»,- відзначає Володимир

kol2

Спочатку чоловік збирав бони СРСР, а потім гроші місцевих самоуправлінь, підприємств, установ та організацій, які перебували в обігу паралельно з національною валютою:

«Збираю тематично внутрішні гроші олександрійських підприємств - це окремий напрямок у моїй колекції. Наприклад, банкноти колишнього колгоспу ім. Карла Маркса у Новій Празі, ім Фрунзе у Червоній Кам’янці та «Заповіту Леніна» у Приютівці. Були в обігу наприкінці 80-х років минулого сторіччя. Діяли у часи продуктових дефіцитів»

Також у колекції банкноти, якими у 80-ті роки користувалися англійські авіатори.

"Їх обмінювали на валюту у посольствах тої чи іншої країни, де перебували. Є у колекції також окупаційні гроші випущені радянською владою спеціально для своїх військових. Ходили у Німеччині в 1944-1947 роках у період окупації країни радянською владою".

Свою колекцію Володимир Щеглюк поповнює у різний спосіб, але переважно через інтернет-аукціони. Зрідка обмінюється з досвідченими боністами та нумізматами.

kol4

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама