Суспільство

У СБУ спростовують, що підозрюваний у співпраці з "ДНР" - учасник спеціальної програми їх відомства (ФОТО, ВІДЕО)

. 3329

Затриманий за підозрою участі в терористичній організації житель Кіровоградщини запевняє, що сам здався СБУ в рамках відповідної програми, у відомстві цю інформацію спростовують.

sudsep1

Кропивницький апеляційний суд у відкритому судовому засіданні розглянув апеляційну скаргу на обраний запобіжний захід Максиму Муржаку, якого підозрюють у участі в незаконних збройних формуваннях на Донбасі.

Колегія суддів за головуванням Володимира Гончара заслухала скаргу адвоката Олексій Клімічева на рішення Ленінського районного суду міста Кропивницького, яким суд обрав для Муржака запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб. Сторону обвинувачення в засіданні представляла прокурорка Наталія Тупало.

На початку засідання головуючий повідомив, що Максим Муржак підозрюються у вчинені злочину передбаченого ч.1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації). За версією слідства, від 2014 року чоловік брав участь в діяльності НЗФ, проходив вишкіл в лавах штурмової групи "Русичі" незаконних збройних формувань так званої "ДНР".
Адвокат Олексій Клімічев, розповів, що Муржак вже близько чотирьох місяців перебуває на території підконтрольній Україні. Він сам звернувся до СБУ Полтавської області, скориставшись програмою СБУ «На тебе чекають вдома». На думку захисника, до його підзахисного мала б бути застосована ч. 2 ст. 258-3, відповідно до якої особа звільняється від кримінальної відповідальності якщо добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.

Також, за словами захисника, суд першої інстанції не врахував, те, що Муржак активно співпрацював за слідством, та щиро розкаявся у скоєному. Клімічев пояснив, що наразі ці факти повністю не підтверджені документально, тож надіслані відповідні запити.

Сам підозрюваний пояснив, що потрапив на окуповані території добровільно, піддавшись пропаганді після подій, що відбулись в Одесі 2 травня 2014 року. Участі в збройному конфлікті не брав, а забезпечував правопорядок, захищав місцеве населення від мародерів у населеному пункті Дмитрівка Донецької області. Пізніше, зрозумівши, що відбувається, виїхав до РФ. Перебуваючи в Санкт-Петербурзі, довідався від знайомих про програму СБУ «На тебе чекають вдома», та повернувся в Україну. У Полтаві його зустріли працівники СБУ.

Після повернення, за словами Муржака, кілька місяців він лікувався на Київщині, після чого повернувся до Кіровоградської області до матері. Там його і затримали співробітники Управління СБУ у Кіровоградській області.

Прокурорка Наталія Тупало повідомила, що у слідства відсутня будь-яка інформація щодо участі підозрюваного в програмі СБУ, то ж наразі підстав для зміни запобіжного заходу немає.
Заслухавши доводи сторін, суд залишив апеляційну скаргу захисту Максима Муржака без задоволення.

В обласному управлінні СБУ стверджують, що на сьогодні на Кіровоградщині програмою «На тебе чекають вдома» не скористався жоден громадянин, також спростовує участь у ній Максима Муржака.

- Процедура цієї програми передбачає відкриття кримінального провадження ( в даному випадку за ст. 258-3 ККУ), перевірку фактів не скоєння тяжких злочинів, перебуваючи в лавах терористичної організації та звільнення в судовому порядку від кримінальної відповідальності. Щодо факту участі М. Муржака у даній програмі, Служба безпеки України не підтверджує (особа раніше не притягувалась до кримінальної відповідальності, про що свідчить відсутність інформації в ЄДРСР). На даний час, осіб з числа мешканців області, які б скористалися програмою СБУ «На тебе чекають вдома», не має, - говорить Марина Яковенко, речник Управління СБУ у Кіровоградській області.

Деталі програми «На тебе чекають вдома» можна довідатись за посиланням

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама