Торгових точок у Кіровограді більше ніж потребують мешканці

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 855

Питанням роботи ринків Кіровограда був присвячений "круглий стіл" за участі заступника міського голови Ігоря Василенка, начальника управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення Кіровоградської міської ради Тетяни Бєлової, керівників адміністрацій ринків, підприємців, які на них працюють, представників органів пожежного нагляду та санепідслужби.

Ігор Василенко підкреслив, що забезпеченість Кіровограда торговельними місцями (йдеться і про ринки, і про заклади магазинної торгівлі) із розрахунку на кількість жителів доволі велика – за статистичними даними, вона вже становить 112,5 відсотка від потреби. При цьому, на жаль, процвітає і стихійна торгівля, чимало кіосків, ларьків побудували просто на тротуарах, що заважає пішоходам й так далі.

– Міська влада усвідомлює, що нині, в умовах складної ситуації на ринку праці чимало хто змушений шукати заробітків саме в торговельній галузі, – підкреслив Ігор Василенко. – Проте, напевне, час вже переходити від кількості до якості, а торговельники мають працювати на законних підставах, цивілізовано та організовано.
До слова, на стихійну торгівлю та захаращеність тротуарів перед ринками малими архітектурними формами нарікали й самі підприємці – зрозуміло, ті, які самі працюють в середині ринків й сплачують податки, адже "тротуарники" фактично відбирають у них хліб. Ігор Василенко наголосив, що міська влада докладає всіх зусиль, аби цю проблему розв’язати – приймає відповідні рішення, проводить рейди, однак реальні повноваження для того, аби припинити стихійну торгівлю, на жаль, мають лише правоохоронці та ветеринарна міліція (якщо йдеться про продаж продуктів харчування).

Ще складніша ситуація – із малими архітектурними формами та тимчасовими спорудами, оскільки питання знесення таких споруд, якщо вони встановлені незаконно або з порушенням тих чи інших норм, законодавчо ще не врегульоване. Однак влада продовжує працювати над розв’язанням цієї проблеми. На більшість кіосків та ларьків біля ринків на тротуарній частині їх власники отримали дозволи на розміщення у 2008-2009 році, зараз термін дії договорів оренди землі у багатьох їх них завершується, тож їх можна буде прибрати на законних підставах.
Також, йшлося під час "круглого столу" і про санітарно-технічний стан кіровоградських ринків, дотримання на ринках правил протипожежної безпеки. Представник санітарно-епідемічної служби наголосив на тому, що у зв’язку зі змінами в законодавстві у санепідслужби значно обмежені права щодо проведення планових перевірок таких об’єктів, тому відповідальність за санітарно-технічний стан ринків покладається на їх адміністрації, а за якість та безпеку товарів – на виробників та власників продукції.

Представник органів пожежного нагляду звернув увагу на те, що останнім часом стан виконання протипожежних заходів на ринках Кіровограда поліпшився, разом з тим ще є певні недоліки, які слід ліквідувати.

Керівники адміністрацій ринків, підприємці висловили ряд зауважень та пропозицій, що будуть детальніше розглянуті на координаційній раді з питань діяльності ринків, засідання якої, як повідомив Ігор Василенко, має бути проведене наступного місяця.

За матеріалами сайту Кіровоградської міськради

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # пінокіо 19.07.2013, 09:56
не, если горисполком считает, что у нас слишком много торговых мест, то пусть закрывает. пусть. например, пусть закроет Луи Витон, дабы в нем не скуплялась министр здравоохранения Богатырева. да еще и в рабочее время.
Цитата
 
 
0 # Піхто 19.07.2013, 09:24
Та ніхто не переймається тим, що машини ставлять на тротуари і проий неможливо! Особливо це відчутнобіля "Червоної зірки"!Людям приходиться виходити на проїзджу частинувулиці, щоб обминути метрів 100 тротуару, що захаращений авто. Куди дивляться владні структури? А чимбільше торгівельних точок,тим більша конкуренція і варіант зниження ціни натовар. Це економіка! А чи є у нас в розумній владі економісти, чи хоть щось? Де 50 маршрутка, яка все місто виручала? І ходила допізна, і ходила часто?Позалишал и гавняні маршрути! Дурні!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити