Суспільство

Інклюзивно-ресурсні центри Кіровоградщини прорахувалися з кількістю штатних працівників

. 4075

 

Із новостворених цьогоріч 20 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) по області, частині з них не вистачає фахівців. Принаймні про це звітують представники ІРЦ Знам’янки, Бобринця, Новоукраїнки, Олександрії.

 

46315186 2108443515868082 2293618454252486656 n

Про це стало відомо сьогодні, 14 листопада, під час обласної наради з питань організації роботи інклюзивно-ресурсних центрів за участі директорів ІРЦ.

 - Наразі потрібні фахівці, - каже директорка ІРЦ м. Знам'янки Лариса Мельник. - З наступного року плануємо збільшити штат фахівців.

Нині в цьому ІРЦ працює двоє фахівців.

- До нас звернулися 40 батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Наразі корекційні зайняття відвідують 36 дітей різних нозологій, - розповідає Лариса Мельник.

Наприклад, Бобринецький ІРЦ чекає рішення сесії для затвердження штатного розпису. Також потребує кадрового забезпечення Новоукраїнський ІРЦ.

- Після створення інклюзивно-ресурсного центру був проведений конкурс на фахівців центру на такі посади: вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичний психолог і реабілітолог, але за відсутності коштів на оплату праці фахівців на посади в штатний розпис наразі ще не введені, - каже директорка ІРЦ м. Олександрії Вікторія Котовенко. - Сподіваємося, що поточні асигнування для інклюзивно-ресурсного центру будуть закріплені на законодавчому рівні. Тоді ми зможемо при наявності коштів ввести в штат фахівців, які пройшли конкурси, провести ремонтні роботи приміщення, оснастити їх меблями дидактичними матеріалами, облаштувати кабінет ЛФК та створити сенсорну кімнату.

Натомість, за словами першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Коваленка, не розрахували необхідну кількість фахівців, які працюватимуть в ІРЦ. Загалом передбачена максимальна кількість працівників ІРЦ – 12 осіб. Однак кожен із ІРЦ визначив різну кількість працівників: від 5 до 12 осіб.

- Виходить, що ви самі сказали скільки у вас реально буде зайнято посад на наступний фінансовий рік, - звернувся до присутніх Сергій Коваленко. – Порада: треба вчитися. Шукайте тих, хто отримує другу освіту і буде фахово працювати дефектологом чи логопедом. Іншого варіанту немає.

Нагадаємо, що в Кіровоградській області мали створити 20 інклюзивно-ресурсних центрів у рамках інклюзивної освіти в країні.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама