Суспільство

Гарантія на дорогу - не менше 5 років, поступова відмова від «ямкового» ремонту та об᾽єднання якісною дорогою усіх обласних центрів

. 4691

Державна цільова економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2018-2022 рр. передбачає, що за 5 років якісними дорогами повинні бути з’єднані усі регіональні центри України.

dor1

«Це частина реалізації нашої стратегії – за 5 років з’єднати всі обласні центри України. Наголошую: українці мають право їздити по добрих дорогах і будуть їздити по якісних дорогах», - зазначає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. 

Як реалізовують задумане
Протягом 10 років будівництво, капітальний ремонт та реконструкція в країні майже не проводились, а із 170 000 км українських доріг станом на 2016 рік понад 90% були визнані такими, що не відповідають нормам. Лише за 2016-2017 роки в Україні було відновлено 3000 км доріг (з них у 2017 – понад 2100 км. Це найбільша кількість доріг, яка відремонтована за рік, з 2005 року). До кінця 2018 року планується відновити ще 4000 км дорожнього покриття:

«В цьому році ми почали масштабне будівництво доріг, продовжимо це і в наступному. Безпрецедентне зростання з 47 мільярдів до 56 мільярдів я вважаю ідеальною ситуацією для того, щоб в наступному році зробити більш міцний ривок і збільшити кількість доріг нормальної якості», - вважає глава уряду. 2,5 млрд грн піде на безпеку дорожнього руху.

Уряд контролює
Прем᾽єр-міністр підкреслює: уряд може виділити кошти, проте він сам не кладе асфальт. Цим займаються «конкретні робочі», які працюють по «конкретних технологій». Тому робота в питаннях контролю посилюється. Тепер якість ремонтів суворо контролюється. Якщо експертиза встановить, що ремонт виконано неякісно – платити за це українці не будуть. За це відповідатимуть підрядники. Тепер за всіма контрактами на середній ремонт – гарантія не менше 5 років, на капітальний – не менше 10 років. Лише у 2017 році проведено два масштабних обстеження технічного стану збудованих і відремонтованих об’єктів. Із перевірених 222 об’єктів, рівень виявлених і не усунутих недоліків – 8%. За дефекти у межах гарантій відповідають підрядники. Вони усунуть ці недоліки, це їх обов’язок, наголошують в Уряді.

Окрім, Прем’єр-міністр звернувся і до правоохоронних органів аби ті забезпечили суворий контроль і недопущення корупції в розкраданні коштів, виділених на ремонт та будівництво доріг: «Контроль можливий тільки тоді, коли хоча б хтось понесе відповідальність. Тому будемо розраховувати і на правоохоронну систему. Отже, 75% від всього акцизу, який потрапляє з палива, буде спрямований саме на дороги. Крім того, ще в цій цифрі буде 2,5 млрд грн, які в наступному році направимо для безпеки дорожнього руху. Огородження, кругові кола або острівці безпеки з весни наступного року будуть в ще більшому масштабі, ніж в цьому році».

Станом на жовтень 2018 року уже проведено 584 перевірки якості виконання робіт на об’єктах капітального та поточного середнього ремонтів. Також проведено 481 перевірка експлуатаційного стану автомобільних доріг на всій території України, проведено 2953 лабораторних випробувань дорожньо-будівельних матеріалів. Окрім, в Укравтодорі переглядають контракти, які було укладено 2015-2016 року, де гарантійний термін становив 3 роки. Якщо цей термін завершується, проводяться перевірки, щоб замовник усунув дефекти за власний кошт.

Відмова від «ямкового» ремонту – перехід на капітальний
Частиною стратегії Уряду є поступова відмова від «ямкових» ремонтів. І хоча минулого року завдяки такому «ремонту» було забезпечено проїзд по 40 000 км доріг, це - не ремонт, а аварійна ліквідація ямковості для забезпечення проїзду по дорогах, тимчасові, крайні заходи, - наголошують в «Укравтодорі»:

"Так, дефекти можуть бути - це нормально в будь-якій країні світу. Однак за дефекти в межах гарантій відповідають підрядники. Інша справа - аварійні ремонти. Коли сходить сніг, в Україні починається так званий ямковий ремонт. Це не ремонт по своїй суті, це аварійна ліквідація ямковості для забезпечення проїзду по дорогах. Тимчасові, крайні заходи. Частиною нашої стратегії є відмова від таких ремонтів", - зазначив глава "Укравтодору" Славомір Новак на своїй сторінці Facebook. Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама