Як громади Кіровоградщини практикували публічні консультації

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1227

Найчастіше об’єднані територіальні громади Кіровоградщини беруть участь у громадських слуханнях, як одному із інструментів публічних консультацій.

 

46456156 285208418765562 6709363722424418304 n

Про це стало відомого сьогодні, 16 листопада, під час презентації результатів дослідження практики публічних консультацій в об’єднаних територіальних громадах.

Відзначимо, презентація результатів відбулася в рамках тренінгу «Відповідальне управління громадою» для представників ОТГ Кіровоградщини, який відбувається в області протягом 15-16 листопада.

До речі, публічні консультації – світова практика, коли в громадян запитують, чого вони насправді хочуть у своїй країні, місті, вулиці, враховуючи їх відповіді.

- Публічні консультації – це вивчення і врахування думки громадськості, забезпечення гласності відкритості, покращення зворотного зв’язку між органами влади і громадськістю, - каже координаторка проектів ОПОРИ у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

- Це необхідний інструмент дати громадянам вирішувати наявні проблеми, - відзначає координаторка проектів ОПОРИ у Чернігівській області Наталя Висіканець.

До позитивних наслідків відносять зворотній зв'язок  з громадою і зниження соціально напруги, тоді як до негативних, приміром, -  маніпулятивні технології, коли громадянам надається недостатня інформація.

- Є загальна думка, що на всіх етапах можна застосовувати публічні консультації. Та основа – на початкову рівні, приміром, коли в певній громаді вирішили зробити нову дорогу, парк чи прийняти громадський бюджет, - каже Зоя Лебідь. - Наразі в Україні відсутній закон, який регламентує  публічні консультації. І наразі громадські організації  лобіюють закон про публічні консультації.

Громадські слухання, зібрання, круглі столи, опитування, анкетування, публічні обговорення, електронні консультації, голосування на офіційному веб-сайті – інструменти проведення публічних консультацій, які і будуть регламентовані новим законом.

- Наприклад, під час створення нових ОТГ використовуються громадські слухання в кожному випадку, - каже Зоя Лебідь. – Інші форми – це онлайн-форми: громадський бюджет, приміром у Кропивницькому. Наприклад, в Бобринецькій, Маловисківській, Новоукраїнській, Компаніївській ОТГ також використовують анкетування і консультації. Основне – це громадські слухання. Хоча це лише кінцевий результат, бо громадські слухання спочатку передбачають інформування та консультації.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити