Суспільство

В Україні введено воєнний стан у низці областей

 Автор: Анастасія Дзюбак. 12369

Верховна Рада затвердила Указ Президента України від 26 листопада 2018 року "Про введення воєнного стану в Україні".

 038fa237ad107f28b382212f4544264e

Під закон потрапляє не вся територія держави, а лише Вінницька, Луганська, Миколаївська, Запорізька, Одеська, Донецька, Луганська Сумська, Харківська, Чернігівська області.

276 депутатів проголосувало за.

Як відомо, 25 листопада у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України Російською Федерацією був здійснений черговий акт збройної агресії, що мав важкі наслідки. Наразі троє українських військових у полоні і знаходяться в лікарні Керчі.

У зв'язку з цим РНБО прийняло рішення про введення воєнного стану. Сьогодні Петро Порошенко підписав указ про воєнний стан, а згодом питання розглянула Верховна Рада.

Воєнний стан вводиться в Україні із 9.00 28 листопада строком на 30 діб лише у прикордонних з Росією областях, а також із кордоном Молдови, де розташовується невизнана республіка Придністров'я.

Загалом рішення РНБО передбачає 12 пунктів, останній з яких є таємним.

Що буде тепер?

Міністерству закордонних справ України має звернутися до держав, що підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, з пропозицією негайно організувати консультації з приводу акту збройної агресії Російської Федерації проти України.

Також невідкладно мають ініціювати скликання засідань Ради Безпеки ООН, Постійної Ради Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі.

Генштаб ЗСУ має подати Президентові України пропозиції щодо введення в дію документів з питань застосування Збройних Сил України та інших військових формувань, організувати протиповітряну оборону України з метою прикриття важливих державних об’єктів, промислових районів.

Мають бути передбачені заходи часткової мобілізації, організовані та проведені навчальні збори з резервістами.

Варто відзначити, що наразі про оголошення мобілізації не йдеться.

Також ЗСУ можуть внести на розгляд РНБО України пропозиції щодо залучення інших військових формувань та правоохоронних органів до здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

МВС і СБУ мають посилити свою роботу. Також посилять контроль на державних кордонах.

Державним органам надаються доручення щодо забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, до ступеня "повна готовність" мають бути підготовлені об'єкти єдиної державної системи цивільного захисту, утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

Також введення воєнного стану не повпливає на роботу банків і не передбачає конкретних обмежень для журналістів та діяльності ЗМІ.

Також прийнято рішення про оголошення виборчого процесу з 31 грудня.

 

Поширюйте

Коментуйте