Суспільство

На Кіровоградщині планують утворити три райони (ФОТО)

. 34479

В рамках децентралізації в Кіровоградській області мають утворити до 2020 року три райони: Кропивницький, Олександрійський, Голованівський.

podil rayoniv

Про це сьогодні, 29 листопада, розповів під час прес-конференції нардеп Олександр Горбунов.

Відповідний законопроект №9333 «Про зміну меж районів Кіровоградської області» зареєстрували 23 листопада народні депутати: Олександр Горбунов, Микола Федорук, Андрій Река.

- Законопроект - це наше бачення, - каже Олександр Горбунов. - Після децентралізації майже всі повноваження районних адміністрацій наразі перебирають на себе об’єднані територіальні громади. Таким чином функціонування рад стає неефективним через фактичну відсутність й істотне зменшення їх функцій.

46934379 291761274790911 5145438230119710720 n

Законопроектом передбачено наступний розподіл:

  • Кропивницький  район – Долинський, Новомиргородський, Олександрівський, Бобринецький, Знам’янський, Новгородківський, Компаніївський, Устинівський райони;
  • Олександрійський район – Петрівський, Онуфріївський, Світловодський райони;
  • Голованівський район – Благовіщенський, Вільшанський, Гайворонський, Добровеличківський, Маловисківський, Новоархангельський, Новоукраїнський райони.

Межі Кропивницького, Олександрійського, Голованівського районів мають бути встановлені по зовнішній межі територій міських, сільських, селищних територіальних громад районів, що увійшли у їх склад.

За словами експерта Центрального Офісу реформ Юрія Ганущака наразі в країні в рамках децентралізації наступає другий етап реформи.

- Функції району змінюються і їх фактично перебирають на себе об’єднані територіальні громади. І там, де вони покривають уже більшу частину району взаємовідносини між районною елітою і громадою стають просто нестерпними, тому що це накладання повноважень. Тому настав час робити другий крок, щоб вийти в 2020-му році повністю на новий адміністративно-територіальний устрій, - каже Юрій Ганущак.

За словами пана Ганущака, районів загалом по країні буде в п'ять разів менше, тобто з 488 районів планується  93-105.

Попередньо при розподілі районів орієнтуються на наявний поділ госпітальних округів. Відзначимо, що на Кіровоградщині є три госпітальних округи – Західний, Кропивницький і Олександрійський.

Серед умов формування району також відзначають чисельність жителів не менше 150 тисяч та 60-кілометрову зону впливу.

47056324 289096951735596 4859681952698990592 n

Натомість Олександр Горбунов зауважує, що поки законопроект не прийнятий можуть бути внесені зміни.

- Запропоновану модель можна змінювати. Кіровоградщина може мати і два, і п’ять районів. Лунають різні думки. Процес ми запустили для того, щоб могли це обговорити і прийти до правильного висновку, - каже нардеп.  

Низка областей: Полтавська, Чернігівська, Сумська і Миколаївська, за словами пана Ганущака, вже також подали проекти про зміни меж районів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама