На Кіровоградщині планують утворити три райони (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 26559

В рамках децентралізації в Кіровоградській області мають утворити до 2020 року три райони: Кропивницький, Олександрійський, Голованівський.

podil rayoniv

Про це сьогодні, 29 листопада, розповів під час прес-конференції нардеп Олександр Горбунов.

Відповідний законопроект №9333 «Про зміну меж районів Кіровоградської області» зареєстрували 23 листопада народні депутати: Олександр Горбунов, Микола Федорук, Андрій Река.

- Законопроект - це наше бачення, - каже Олександр Горбунов. - Після децентралізації майже всі повноваження районних адміністрацій наразі перебирають на себе об’єднані територіальні громади. Таким чином функціонування рад стає неефективним через фактичну відсутність й істотне зменшення їх функцій.

46934379 291761274790911 5145438230119710720 n

Законопроектом передбачено наступний розподіл:

  • Кропивницький  район – Долинський, Новомиргородський, Олександрівський, Бобринецький, Знам’янський, Новгородківський, Компаніївський, Устинівський райони;
  • Олександрійський район – Петрівський, Онуфріївський, Світловодський райони;
  • Голованівський район – Благовіщенський, Вільшанський, Гайворонський, Добровеличківський, Маловисківський, Новоархангельський, Новоукраїнський райони.

Межі Кропивницького, Олександрійського, Голованівського районів мають бути встановлені по зовнішній межі територій міських, сільських, селищних територіальних громад районів, що увійшли у їх склад.

За словами експерта Центрального Офісу реформ Юрія Ганущака наразі в країні в рамках децентралізації наступає другий етап реформи.

- Функції району змінюються і їх фактично перебирають на себе об’єднані територіальні громади. І там, де вони покривають уже більшу частину району взаємовідносини між районною елітою і громадою стають просто нестерпними, тому що це накладання повноважень. Тому настав час робити другий крок, щоб вийти в 2020-му році повністю на новий адміністративно-територіальний устрій, - каже Юрій Ганущак.

За словами пана Ганущака, районів загалом по країні буде в п'ять разів менше, тобто з 488 районів планується  93-105.

Попередньо при розподілі районів орієнтуються на наявний поділ госпітальних округів. Відзначимо, що на Кіровоградщині є три госпітальних округи – Західний, Кропивницький і Олександрійський.

Серед умов формування району також відзначають чисельність жителів не менше 150 тисяч та 60-кілометрову зону впливу.

47056324 289096951735596 4859681952698990592 n

Натомість Олександр Горбунов зауважує, що поки законопроект не прийнятий можуть бути внесені зміни.

- Запропоновану модель можна змінювати. Кіровоградщина може мати і два, і п’ять районів. Лунають різні думки. Процес ми запустили для того, щоб могли це обговорити і прийти до правильного висновку, - каже нардеп.  

Низка областей: Полтавська, Чернігівська, Сумська і Миколаївська, за словами пана Ганущака, вже також подали проекти про зміни меж районів.

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Коментарі  

 
+2 # Олена1 10.12.2018, 13:28
Яке безглуздя! Де Мала Виска і де Голованівськ? Хте це вирішував? Кому це вигідно? Яка основна мета цієї дурні? Що конкретно ділилось: землі? гроші? якісь надходження до бюджету? Під цим поділом повинне бути щось конкретне, про що люди і не здогадуються.
Цитата
 
 
0 # Sutton 04.12.2018, 11:48
А чому ніхто не говорить про гроші? Хто платити буде і скільки? Які заходи були вжиті від розкрадання під час такої реформи? Що отримають громади? Чи може це просто земельний дерибан? Яка необхідність такого розділу? Впевнений, що відповіді не буде.
Цитата
 
 
+4 # Андрій-13 03.12.2018, 21:57
Якщо мене не зраджує пам'ять, Горбунов, входить до бюджетного комітету ВР. Займався б своєю безпосередньою роботою... Адмінреформою, через таких Горбунових заправляють місцеві князьки-латифун дисти. Вони між собою або вже все вирішили, або частково змовились з метою віджати землі у слабіших... Запропонований поділ абсурдний...
Цитата
 
 
+3 # Вітольд 03.12.2018, 14:04
Можливо, я помиляюся, але Гайворонський р-н також раніше належав до Одеської обл. ?
Цитую Васілій:
вернути як було раньше, гайворон віницька обл.благовіщенське одеська обл. голованівск кропивницька обл. будь якому другому випадку благовіщенське остается центром (географічно добиратися будь куди з міста практичніше.)
Цитата
 
 
+1 # Губеладзе Наталія 30.11.2018, 17:48
У Кіровоградській області 4 міста обласного підпорядкування . Виникає питання: "Чому Олександрійськи й район хочуть так назвати, якщо М.Олександрія до його складу не входе? Чому не Світловодський, адже склад:Світловод ський Онуфріївський та Петрівський?" Це, по-перше. Ну і подивіться на їх розвиток: один -промисловий, інший - сільськогоспода рський, а найменший виглядає як якийсь придаток.
Цитата
 
 
+12 # Анна Юрьевна 30.11.2018, 14:27
Це просто адсурд!!!!!Як і все що останнім часом робиться "для людей" в нашій країні...де той Голованівськ взагалі від Новоукраїнки??? ? На карту погляньте уважно щодо розподілу рацонних меж!!!!
Цитата
 
 
+7 # Svitlana 30.11.2018, 11:20
Не дратуйте народ. Новоукраїнці не хотять, щоб їх приєднали до Голованівського району. Потрібно додати ще і Новоукраїнський район.
Цитата
 
 
+5 # Сірьога 30.11.2018, 11:19
Цімком слушні коментарі попередніх людей, які коментують цю болючу тему.Згодний, що в наш час є дублювання функцій у владних коридорах!!! Головне, щоб люди, які займаються цим питанням,"не наломали дров", прислухалися до народу, а наш народ - мудрий... На жаль,чогось нас не чуюють, про нас не думають.
Цитата
 
 
+4 # Сірьога 30.11.2018, 11:11
Цілком згодний з аргументами попередніх коментаторів, головне, щоб люди, які цим займаються почули голос з народу, а народ наш мудрий і зважений.Згодни й, що є дублювання функцій, але до нашої думки мають теж прислухатися!!!
Цитата
 
 
+12 # Петро 30.11.2018, 11:04
Більшість жителів Новоукраїнськог о району не підтримають ідею районного центру у Голованівську, до якого їхати далеко, дороги погані. Розумніше було б створити район у складі Новоукраїнськог о, Добровеличківсь кого та Маловиськовківс ького районів з центром у Новоукраїнці. Для цього тут є вся необхідна інфраструктура.
Цитата
 
 
+3 # Васілій 30.11.2018, 10:48
вернути як було раньше, гайворон віницька обл.благовіщенс ьке одеська обл. голованівск кропивницька обл. будь якому другому випадку благовіщенське остается центром (географічно добиратися будь куди з міста практичніше.)
Цитата
 
 
+7 # Галина 30.11.2018, 10:48
Потрібно зробити Новоукраїнський район. Причина, на мою думку, така: у Новоукраїнці більше розвинена інфраструктура, залізничне сполучення, географічний центр, зона впливу до Голованівська більше 100 км., а потрібно 60км.
Цитата
 
 
+27 # Віктор Віталійович 30.11.2018, 00:39
Голованівськ, населений пункт у якому дві основні вулиці, одна з яких це частина старої траси на Первомайськ. В якому відсутня промисловість (Побузький феронікель ніяк не вплинув на розвиток Голованівська), інфраструктура, естетика "міста", врешті решт, має стати центром 8 районів?????? Це якийсь абсурд!!! Доцільно було б створити на цій території Гайворонський та Новоукраїнські райони.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити