Суспільство

Кіровоградрибохорона просить повідомляти про випадки задухи риби

. 1717

 

Кіровоградрибоохорона закликає всіх рибалок області, орендарів ставків, користувачів та небайдужих громадян допомогти рибам перезимувати та попередити масову загибель.

ruba

Рибам, як і всім іншим живим істотам, для підтримання життя потрібний кисень. Більша частина кисню проникає у воду з повітря. Взимку перешкодою є лід та сніг.

Іншим фактором, що визначає вміст розчиненого у воді кисню, є відмерлі водорості на дні водойм. На її окислення потрібно багато цього життєдайного газу.

Якщо повітря не надходить дно водойми, через вільні від криги місця, то виникає задуха та, як наслідок, масова загибель риби.

Ознакою задухи є скупчення біля поверхні води в прорубаних ополонках молоді риб, водних жуків та плаваючих личинок комах.

Простим заходом попередження задухи є прорубування ополонок. Для того, щоб ці ополонки не замерзали та довго слугували джерелом насичення води киснем, потрібно в них вставляти снопики, виготовлені з трубчастих стебел рослин.

Такі роботи слід виконувати обережно, із дотриманням правил безпеки на кризі.

Якщо Ви стали свідком задухи - прохання повідомити до Кіровоградрибоохорони за номерами телефонів «гарячої лінії» відомства: (0522) 22-77-42 або (098) 700-54-43.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама