Суспільство

У Кропивницькому дискутували чи потрібні країні кредити МВФ

. 1445

Про те, чи дозволять позики МВФ розвивати економіку України дискутували вчора, 5 грудня, під час круглого столу в обласному центрі на тему «Що об'єднує державний борг України та ціну на газ?».

 

47579704 274672576575610 4005003969263828992 n

В нечисленному обговоренні взяли участь громадські активісти, місцеві депутати, журналісти, політолог Ростислав Балабан.

- Накопичення заборгованості було більш-менш поступальним, за виключенням двох років: 2007-2008-й, - каже кандидат політичних наук Ростислав Балабан. - У 2007 році було взято 46%, тобто половину того боргу, що вже накопився за попередній період. Наступного року добавили ще 27%. І в 2008-му році Україна подолала і може святкувати борги в 100 мільярдів доларів США.

Найбільші позичальники МФВ, за словами Ростислава Балабана, це уряди Тимошенко і Азарова.

- З 2014 року починається обслуговування боргу. Два уряди потихеньку повертають борг. Приміром, у 2011-му році це 11%, а в 2018 році – 2% повернення, – каже Ростислав Балабан.

На думку політолога, 2019-й рік буде дуже показовим, зокрема, в тому чи вдасться уряду домовитися про реструктиризацію боргу.

- Ключове питання – це ефективність і раціональність використання. Позичати – не соромно, - каже Ростислав Балабан. – Внутрішню економіку ми здатні розвинути самі.

- Насправді жодна країна в світі не побудувала сильну економіку завдяки підтримці МВФ. Тому до зростання економіки може призвести лише внутрішня політика держави, направлена на створення промисловості, яка вироблятиме товари з високою доданою вартістю, з жорстким контролем саме експортноорієнтованої промисловості, - каже депутат міськради Олександр Цертій.

На думку депутата міськради Олега Краснокутського, МВФ це інструментарій для певної групи держав, які через лобіювання своїх інтересів можуть відкривати економіки певних держав:

- Вони по суті перехоплюють управління державою через ці інструментарії, входячи в залежність від постійних доларських вливань і стають господарями цих держав.

Організаторами заходу виступили: Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем», ГО «Асоціація Політичних Наук», коаліція «Рада Експертів».

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама