Суспільство

Міста не виділили кошти на компенсацію різниці тарифів «Дніпро-Кіровоград»

. 2644

Кропивницький, Олександрія, Знам’янка, Світловодськ не виділили кошти з місцевих бюджетів на відшкодування різниці тарифів ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Наразі сума збитків підприємства через невідповідність тарифів складає 30,1 млн грн та ще близько 28 млн боргу за електроенергію.

1440872 large

Про це сьогодні під час 21-ї сесії облради повідомив генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик.

- Попереднім рішенням обласна рада виділила 5 мільйонів фінансової підтримки. Сьогодні передбачено згідно із змінами до бюджету 5 мільйонів фінансової підтримки, - каже генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик. – Смолінська територіальна громада з пропорції 200 тисяч гривень виділила 100 тисяч гривень фінансової підтримки. Міста Світловодськ, Олександрія, Знам’янка та Кропивницький не виділили ні копійки.

Відзначимо, що на минулій сесій облради депутати звернулися до міських рад, аби ті виділили з місцевих бюджетів для ОВКП «Дніпро-Кіровоград» на покриття різниці в тарифах на водопостачання холодної води та водовідведення для погашення заборгованості з електроенергії станом на 1 вересня 2018 року у розмірі, пропорційно до споживання послуг водопостачання та водовідведення абонентами відповідних населених пунктів, а саме: м. Кропивницький - у сумі 20,3 млн грн; м. Знам'янка - у сумі 1,6 млн грн; м. Олександрія - у сумі 5,4 млн грн; м. Світловодськ - у сумі 3,0 млн грн; смт Смоліно Маловисківського району - у сумі 0,2 млн грн.

- Наразі заборгованість перед «Кіровоградобленерго» складає близько 28 мільйонів, - розповів Роман Ілик.

Крім того, за словами керівника «Дніпро-Кіровоград», у зв’язку із законодавчими змінами про ринок електроенергії з 1 січня підприємство матиме іншого постачальника електроенергії, а не «Кіровоградобленерго».

- Із 2019-го року ми повинні купувати електроенергію в приватних постачальників за ринковими цінами, тендерними процедурами. Наразі в жодного водоканалу по країні тендери не відбулися. Ми очікуємо, що Кабінет міністрів до кінця місяця визначить гарантованого постачальника «останньої надії», якому Національна комісія установить тимчасові тарифи на 90 днів постачання. І можливо, в січні-лютому відбудуться повторні тендери і в нас з’явиться постачальник, - розповів Роман Ілик.

Нагадаємо, що з 1 січня постачальником електроенергії в області стане ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія».

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама