Суспільство

Cпецпризначенці третього полку пройшли навчання в Німеччині (ФОТО)

. 1737

Знищений батальйон та повітряне забезпечення уночі. Або як діяли спецпризначенці 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго на Combined Resolve XI.

 

3p

Уперше в цьогорічних міжнародних військових навчаннях Combined Resolve XI, що тривають на полігоні Хохенфельс (Німеччина), участь взяла група 3-го полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Як повідомляють на сторінці полку у Фейсбуці, до складу групи увійшли лише військовослужбовці, які пройшли спеціальний кваліфікаційний курс, а також мають бойовий досвід.

3p1

Спецпризначенці діяли у складі мультинаціонального підрозділу спеціальних операцій за участі представників ЗС Болгарії, Македонії та США.

Українська група працювала в інтересах бригади IRONEHORSE сил BLUEFOR. З перших днів навчань спецпризначенці виконували завдання в тилу противника: вели спостереження за переміщенням колон техніки, добували інформацію через агентурну мережу, виявляли цілі для артилерії тощо.

3p2

«Одного разу група надала артилерії координати цілей і одним вогневим нальотом вдалося уразити 24 бронемашини сил OPFOR. Фактично був знищений батальйон на марші», - розповів майор Ян.

Кропивницькі спецпризначенці працювали переважно темної пори доби. Перебуваючи у тилу противника, розвідники виявляли пріоритетні цілі – засоби протиповітряної оборони, системи залпового вогню та місця скупчення і шляхи пересування основних сил противника. У підсумку, вони безперервно діяли у ворожому тилу сім діб.

«Вперше за всю історію навчань Combined Resolve ми змогли забезпечити групу всім необхідним повітряним шляхом. На п’ятий день польового виходу вже почало закінчуватися пальне, сідати батареї. За нашою ініціативою, все необхідне ми скинули вночі з вертольотів у відповідний район. Складність полягала, по-перше, у взаємодії з американською стороною, по-друге, діяли в абсолютній темряві. Як сказав американський офіцер зі складу мультинаціональної групи – це круто, коли американські підрозділи забезпечують себе з повітря, ще вдвічі крутіше, коли це відбувається з американським спецназом і мега-круто, коли це робить іноземний підрозділ спеціального призначення за допомогою американських вертольотів», - додав майор Ян.

3p3

На завершальному етапі воїни 3-го полку разом з американськими колегами отримали завдання здійснити вогневий наліт на тактично-оперативний центр розвідувального батальйону. Об’єкт мав добре укріплення та гарно охоронявся. Напередодні в цьому районі працювала інша група спецпризначення, але повернулася на базу ні з чим. Американсько-українському підрозділу, хоча й з певними втратами вдалося знищити цей центр та успішно виконати завдання.

Участь в навчаннях на кшталт Combined Resolve дає можливість представникам Збройних Сил України практично ознайомитись з процедурами НАТО. Це стосується і планування, і контролю за наземним компонентом, і взаємодії із армійською авіацією, і виклику вогню артилерії тощо. Відпрацювати це все практично можна лише тут, на подібних міжнародних навчаннях.

Загалом, досвід реальних бойових дій помножений на підготовку під час кваліфікаційного курсу за стандартами НАТО дав свої результати. Дії спецпризначенців 3-го полку в ході Combined Resolve XI отримали високу оцінку як від керівництва багатонаціонального штабу навчань, так і від іноземних колег.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама