Суспільство

З нового року пошкоджені гривні можна обміняти в банках Кіровоградщини

. 1145

 

Значно зношені банкноти гривні на Кіровоградщині прийматимуть банки, які мають повноваження на зберігання запасів готівки Національного банку.

 

hroshi

Про це повідомляє прес-служба національного банку України.

Йдеться про значно пошкоджені банкноти, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо.

Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Національного банку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження.

Відповідне зобов’язання уповноваженим банкам містить постанова Правління Національного банку України від 03 грудня 2018 року №134 "Про затвердження Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України" (далі – Постанова №134).

Нагадаємо, що раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Національного банку.

Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, мають три банки – Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама